מבוכה בשב"ס: כלי רכב ובו 4 עצירים נשכח

שורה של מחדלים הובילה להדחתו של קצין ביחידת נחשון. באירוע אחד התירו סוהרים אזיקים של אסיר. זה ניצל את ההזדמנות, קפץ מהרכב ונמלט. באירוע אחר רכב שהיה צריך להגיע לבית המשפט עם אסירים נשכח - והתגלה רק בערב. שב"ס: "האסירים הושארו עם רכב מונע ומזגן"

הרכב התגלה רק בערב. ארכיון (רויטרס)

שורה של מחדלים ביחידת נחשון, יחידת העילית של שירות בתי הסוהר, הובילה להדחתו של קצין: באירוע הראשון נשכח כלי רכב שהיה צריך להגיע לבית המשפט ובו ארבעה עצירים בחצר בית הכלא. באירוע אחר אסיר שאזיקיו הותרו הצליח להימלט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע הראשון התרחש במהלך ימי מבצע "צוק איתן", כששיירה של כלי רכב העמוסים באסירים יצאה משערי כלא "אוהלי קידר" לעבר בית המשפט. אחד הרכבים נשכח ורק בשעות הערב, כשהסוהרים שבו עם שאר האסירים, התגלה המחדל.

התקרית השנייה אירעה מספר ימים לאחר מכן, כשבניגוד מוחלט לנהלים שחררו סוהרים את ידיו של אחד האסירים מהאזיקים. הוא ניצל את ההזדמנות וברגע שדלת המכונית שבה שהה נפתחה, פרץ החוצה ונמלט. צוותים רבים הוזעקו למקום עד שלבסוף האסיר נתפס ונכלא. בעקבות האירועים נערך תחקיר והוחלט להדיח את הקצין הבכיר.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה כי "שני האירועים תוחקרו ברמת מפקד יחידת נחשון. האחד השארת ארבעה אסירים למשך כשעה ברכב הליווי שהוא ממונע וממוזג במתחם הכלא. השני, אסיר פסיכיאטרי שניסה לחמוק לצוות המלווים בתחום המתחם ואותר תוך כארבע דקות מזיהוי היעדרותו. לאור כך, ועל בסיס ממצאי התחקיר, הוחלט להעביר את מפקד הפלגה מתפקידו ולרענן הנחיות בקרב לוחמי נחשון המקפידים בכל ימות השנה קלה כבחמורה בליווי כ-1700 אסירים/עצורים ביממה לכל חלקי הארץ".