המשטרה ממליצה: הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי לדין

המשטרה החליטה להמליץ להעמיד לדין את גיבורי פרשת הרפז: גבי אשכנזי, אבי בניהו, ארז וינר ואביחי מנדלבליט. עם זאת על פי ההערכה, היועמ"ש עשוי לא לקבל את ההמלצה בנוגע לאשכנזי ומנדלבליט

הרמטכ"ל לשעבר, אשכנזי (חדשות 2)

פרשת הרפז מסרבת לדעוך: בשבוע שעבר עוד הייתה התלבטות לגבי הנושא, אבל היום (ראשון) החליטה המשטרה להמליץ להעמיד לדין את הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בעקבות מעורבותו בפרשה שהסעירה את המדינה. כעת נראה שההחלטה המכרעת תהיה בסופו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שיהיה האיש שיחרוץ את גורלו של האיש שעמד בראש המערכת הצבאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהמשך השבוע צפויה להתקיים פגישה שבה ייקחו חלק בכירי המשטרה ואגף החקירות עם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה שי ניצן, פגישה שבה תניח המשטרה על השולחן את המלצותיה ובראשן - להעמיד לדין את "גיבורי הפרשה": הרמטכ"ל  לשעבר אשכנזי, דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו, עוזר הרמטכ"ל אל"מ ארז וינר ואת בועז הרפז עצמו.

 

בנוסף צפויה המשטרה להמליץ להעמיד לדין את מי שהיה הפרקליט הצבאי הראשי במהלך תקופת חשיפת הפרשה, אביחי מנדלבליט, שהיום משמש בתפקיד בכיר לא פחות - כמזכיר הממשלה. המשטרה תמליץ להעמיד לדין משמעתי גם את אמיר קיין, הממונה על הביטחון במשרד הביטחון.

עם זאת גורם המעורה היטב בחקירה אומר לחדשות 2 כי בפרשה הזו מרחב התמרון של מקבלי ההחלטות - קרי, של הגורמים בפרקליטות, גדול במיוחד. המשמעות היא שייתכן שלאחר שאלה ייבחנו את כל היבטי הפרשה יתברר שלא לכל האלמנטים שנבדקו יש משמעות פלילית.

בועז הרפז, ארכיון (חדשות 2)

במקרה כזה, ייתכן שהיועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה יחליטו שלא לקבל את המלצת המשטרה כמכלול. על פי סברה זו, היועץ המשפטי וינשטיין עשוי לדחות את ההמלצה להעמיד לדין את אשכנזי ומנדלבליט בלבד.