חשד: חיברו אלפי בתים לרשת החשמל באופן לא חוקי

אבו ובנו תושבי שפרעם נעצרו בחשד שחיברו מאות בתי אב ועסקים באזור הצפון לרשת החשמל באופן פיראטי. מחקירת הפרשה עולה, כי השניים נהגו להציע ללקוחות החברה התקנת חסכן חשמל, תוך שהם מציגים את עצמם כעובדי חברת החשמל. עלויות הנזק נאמדות במיליוני שקלים

היקף הנזק נאמד במיליוני שקלים. ארכיון (חדשות 2)

המשטרה עצרה היום (ראשון) את תושב שפרעם ובנו, בחשד שהונו את חברת החשמל במאות אלפי שקלים על ידי חיבור בלתי חוקי של מאות בתים לרשת החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים, בני 63 ו-28, נהגו על פי החשד לפנות לבתי עסק ולתושבים פרטיים באזור הצפון כשהם מציגים את עצמם כעובדי חברת החשמל. לאחר סקירת חשבונות החשמל של הצרכנים, הציעו להם החשודים התקנת חסכן צריכה בעלות חד פעמית שיסייע להם בהפחתת עד כדי שני שלישים מסך עלויות החשמל החודשיות.

מחקירת הפרשה עולה כי הלקוחות אכן שוכנעו כי החשודים הם עובדי חברת החשמל, ושילמו להם סכומים הנעים בין 2,000-5,000 שקלים בגין ההתקנה, שבמהלכה ביצעו השניים חיבורים עוקפים בלתי חוקיים במונה החשמל של הצרכנים.

בתום חקירה משותפת שהובילו חוקרים ממפלג ההונאה שבמחוז הצפוני יחד עם אלה של יחידת המודיעין של המשטרה ומחלקת ההונאה של חברת החשמל, השניים נעצרו בחשד לגרימת נזק בהיקף של מיליוני שקלים. בהמשך היום הם יובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בנצרת.