חשד: חייל תקף נהג ערבי בירושלים

המשטרה עצרה לוחם ביחידת כפיר וחברו, שניהם תושבי מעלה אדומים בני 20, בחשד ששדדו נהג מונית ערבי בירושלים ותקפו אותו על רקע גזעני. הנהג נזקק לטיפול רפואי. בית המשפט האריך את מעצרם של השניים עד יום שני, על אף שהשופט ציין כי אינו משוכנע כי המניע לאירוע הוא גזעני

חשד: חייל תקף נהג מונית ערבי (אילוסטרציה (Flash 90, קובי גדעון)

חשד לתקיפה על רקע גזעני: חייל קרבי ביחידת כפיר וצעיר נוסף, שניהם תושבי מעלה אדומים בני 20, נעצרו בחשד ששדדו ותקפו נהג מונית ערבי בירושלים. הנהג שנפגע הובהל לבית החולים שערי צדק בעיר, ושוחרר כעבור מספר שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהפרטים עולה כי התקרית המדוברת התרחשה בלילה שבין שלישי לרביעי בירושלים. ברשותו של החשוד השני, שאינו חייל, אף נתפסו סמים. לחייל אין עבר פלילי, אך לחברו "עבר פלילי משמעותי, לרבות מאסר מותנה בעבירות אלימות וסמים".

במהלך הדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים מסר עורך דינו של אחד החשודים כי "חש שנהג המונית עומד לחטוף אותו". עורך דינו של החייל אמר בדיון כי מרשו "בחור נורמטיבי לחלוטין, חייל בשירות סדיר, שיתף פעולה עם מעצרו ואביו עובד משרד ראש הממשלה".

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של השניים בשישה ימים. השופט אביטל חן קבע כי "חומר הראיות מקים חשד סביר ואף למעלה מכך לעבירות שוד", אך הבהיר כי בשלב זה אינו משוכנע כי המניע לאירוע הוא גזעני והחליט להאריך את מעצרם עד יום שני.