חשד: עובד עירייה התעלל בבעלי חוב וחשמל אותם

המשטרה חשפה לאחרונה כנופיה אלימה במיוחד שפעלה בפתח תקווה ושעסקה בהלוואות בריבית וסחיטה תוך הפעלת אלימות וסחר בסמים. על פי החשד, חבריה התעללו בבעלי חוב שהתקשו לעמוד בהחזר הריבית הגבוהה - ונפלו למסכת התעללות שכללה מכות חשמל ואלימות קשה

חשד לאלימות קשה במיוחד נגד חייבים (אילוסטרציה)

כנופיה אלימה במיוחד נהגה לחשמל בעלי חוב - ולהתעלל בהם: כך לפחות חושדים שוטרי מחלק שרון של ימ"ר מרכז במשטרה שהצליחו לשים את ידיהם על חברי הכנופיה מפתח תקווה, שעסקה בהלוואות בריבית, סחיטה תוך הפעלת אלימות וסחר בסמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי החשד, חייבים שהתקשו לעמוד בהחזר הריבית הגבוהה, שעמדה לעתים על 500 שקלים בשבוע, נפלו לתוך מסכת התעללות קשה שכללה מכות חשמל בשוקר חשמלי ואלימות קשה שאף הובילה אחד מהם למכור בית.

המשטרה חושדת כי בראש הכנופיה עמד יעקב ממן, תושב העיר בן 38, שעובד באגף התברואה בעיריית פתח תקווה. במהלך החקירה התברר כי הגבר נוקט באלימות קשה ביותר לגביית חובות, לרבות איומים לפגיעה בבני משפחתם של בעלי החוב.

באחד המקרים איים ממן על אישה שיהפוך את בעלה ל"נכה על כסא גלגלים" אם לא ישלם את חובו. במקרה אחר, בשל חוב שתפח במהירות, נאלצה משפחה לגייס סכום עתק להחזר החוב באמצעות מכירת דירה.

איימו לתלוש אצבעות של חייב עם צבת - וחשמלו אותו

על פי החשד, חייב אחר אוים שיחתכו את פניו ויתלשו אצבעותיו באמצעות צבת, ולאחר שהתמהמה בתשלום החוב, ראש הכנופיה חשמל אותו מספר פעמים ברגליו באמצעות שוקר חשמלי.

במהלך החקירה עלה החשד כי ראש הכנופיה ואנשיו עוסקים בסחר בסמים, תוך שימוש במילות הצפנה מוסכמות לאפיון סוגי סמים השונים. עוד התגלה כי החשוד המרכזי נהג לשלוח אחרים להחתים את כרטיס העובד שלו ואף לעבוד במקומו במשך חודשים רבים תוך שהוא מוציא במרמה אלפי שקלים מהעירייה.

לאחר מספר חודשים של חקירה סמויה נעצרו ראש הכנופיה וחלק מאנשיו לחקירה במחלק שרון של ימ"ר מרכז ומעצרם הוארך מעת לעת. ארבעה מאנשי הכנופיה חשודים בשורה של עבירות בהן סחיטה באיומים, סחיטה בכוח מרמה וקשירת קשר לביצוע פשע.

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: "יעקב ממן, עובד אגף התברואה, נעצר לפני כשבועיים בחשדות של עבירות פליליות קשות. טרם פרשה זו, החליטה העירייה לפטרו מהעבודה לאחר שנחשפה לעבירות מרמה שהעובד ביצע במהלך עבודתו כפועל באגף".