המפכ"ל החליט: השוטר שהכה חייל יודח

בעקבות הסערה שגרר התיעוד שבו נראה איש יס"מ כשהוא מכה חייל צה"ל, הודיע מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו על הדחתו של השוטר משירות. "לשוטר שפועל אין כך אין מקום במשטרה", אמר דנינו. החלטה דומה התקבלה גם בעניינו של המתנדב שתועד מסייע לשוטר.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו החליט היום (שלישי) להדיח את שוטר היס"מ שתועד שלשום כשהוא מכה חייל צה"ל ללא סיבה. החלטה דומה התקבלה גם בעניינו של מתנדב המשטרה שנצפה מסייע לשוטר בהשתלטות על החייל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות פרסום התיעוד שבו נראה שוטר יס"מ מכה נמרצות חייל לאור יום, החליט היום מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו להדיח את השוטר משירות. בהודעה שפרסם בעניין, הבהיר דנינו כי אין בארגון מקום לשוטר שפועל בדרך שכזו, ועל כן בכוונתו לפטר את השוטר בכפוף לשימוע שייערך לו בקרוב. מתנדב המשטרה שנצפה גם הוא בתיעוד כשהוא צופה מן הצד במתרחש ואז נחלץ לעזרתו של השוטר לא יוסיף גם הוא לפעול בשירות המשטרה.

דנינו אמר את הדברים בעת שביקר ביחידת השיטור הימי בכנרת, וקיבל הסברים על החיפושים אחר השוטר שנעדר, סמ"ש טל קדושים המשרת במג"ב. בהתייחס לאלימות השוטרים ציין המפכ"ל שיש ירידה דרמטית במספר התיקים שנפתחים במח"ש על אלימות שוטרים. "מ-1,200 תיקים בשנה, נפתחו בשנת 2014 400 תיקים - ירידה של יותר מ-60%", אמר דנינו.

להודעת המפכ"ל קדמה החלטתו של מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב בנצי סאו, להשעות את השוטר מתפקיד במקביל להעברת האירוע לחקירת המחלקה לחקירות שוטרים.

הורה על הדחת השוטר המכה. דנינו (חדשות 2)

לטענתו של השוטר התוקף, הוא נאלץ למנוע בכוח את כניסתו של החייל לרחוב שנסגר לתנועה, זאת לאחר שזה לא נענה להנחיותיו. עוד על פי גרסתו הראשונית, טען השוטר כי היה זה החייל שתקף אותו ראשון, ועל כן הוא עצר אותו בגין תקיפת שוטר.

מי שחשף את האמת מאחורי ההתרחשות היה אחד מתושבי הרחוב שבו אירעה התקיפה, שיצר קשר עם בני משפחתו של החייל ואמר כי ברשותו תיעוד מצולם של השתלשלות האירועים, שבה נראה בבירור כי היה זה השוטר שתקף את החייל.