תיעוד: כוחות הצלה מותקפים במזרח י-ם

ניידת משטרה שליוותה אמבולנס בדרכו לפנות חולה במזרח ירושלים הותקפה בבקבוקי תבערה; בסרטון נראה גבר פלסטיני אורב עם הבקבוקים הבוערים, ואז משליך אותם לעבר הניידת. במזל, הפעם, איש לא נפגע

על רקע הלחימה הנמשכת ברצועת עזה, ושורה של הפגנות שהתקיימו ברחבי מזרח ירושלים ובשטחי הרשות הפלסטינית, תופעה חדשה ומטרידה התפתחה בבירה - תקיפת רכבי הצלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פעמים רבות מתלוננים תושבי מזרח ירושלים עך כך שאין בשכונותיהם שירותים חיוניים, אך בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 Online, נראים תושבים כשהם מתקיפים את כוחות ההצלה - שהגיעו על מנת לסייע להם על פי בקשתם.

בתיעוד משכונת סוואנה שלמרגלות א-טור במזרח העיר, נראה אדם אוחז בידיו שני בקבוקי תבערה כשהם דולקים, לאחר שהצית אותם. תחילה נראה אמבולנס עובר במקום ואז ניידת משטרה שבקבוקי התעברה מושלכים לעברה.

אחד מבקבוקי התבערה הצליח להעלות באש את המכונית, אך למרבה המזל הפעם איש לא נפגע. מדובר בניידת משטרה שליוותה אמבולנס בדרכו לפנות אישה חולה ממזרח ירושלים לבית החולים לאחר שמשפחתה הזעיקה אותו למקום.

גם רכבי כיבוי אש שהגיעו לשכונה נרגמו באבנים ורימוני הלם, וכבאי אחד נפצע ברגלו. במשטרה מציינים כי מדובר בתופעה מדאיגה, שהולכת ומתרחבת בשבועות האחרונים.