חשד לרצח: מנהל בי"ס נורה למוות

אלמוני רעול פנים נכנס הבוקר לבית הספר "עמל" בטייבה, וירה במנהל המוסד החינוכי. החשוד בירי נמלט מהמקום מיד לאחר המעשה, והמנהל פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים מאיר בכפר סבא, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. תחנת קדמה פתחה בחקירה

חשד לרצח בבית הספר: יוסוף חג' יחיא, מנהל בית ספר "עמל" בעיר טייבה נורה היום (שני) למוות על ידי אלמוני רעול פנים. היורה נכנס הבוקר לאחד החדרים בבית הספר שבו נערכה ישיבה בהשתתפות מנהל המוסד החינוכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האלמוני ירה לכיוונו של יחיא ונמלט רגלית מיד מהמקום. מנהל בית הספר פונה מיד על ידי אמבולנס עצמאי לקבלת טיפול רפואי בבית החולים מאיר בכפר סבא, כשמצבו מוגדר קשה וכשהוא סובל מפצעי ירי בפלג גופו העליון. כעבור זמן קצר נאלצו הרופאים בבית החולים לקבוע את מותו.

זירת הירי בטייבה (עזרי עמרם, חדשות 2)

הרקע לאירוע עדיין לא ברור, וכוחות תחנת קדמה של המשטרה פתחו בחקירת נסיבות המקרה.

"פשע נתעב שהיכה את כולנו בתדהמה"

"הוא היה מונח על הרצפה, במשרד שלו", סיפר לחדשות 2 Online פרמדיק אמבולנס השרון, ג'וואד נאשף, שפינה את יחיא לבית החולים. "בבדיקה ראשונית ראיתי המון קליעים בגופו. כמה קליעים בראש, בחזה ובידיים. בבית הספר לא היו תלמידים, אבל הייתה המזכירה ואנשים נוספים שסייעו בהכנת שנת הלימודים. כשניסינו לעשות החייאה מתקדמת הגיעו קרובי משפחה, זה היה מראה לא פשוט עבורם".

יוסוף חג' יחיא

"הוא הגיע לכאן עם פציעות ירי חמורות בראש, בצוואר ובבטן", תיאר הדוקטור אפרים כץ, ממחלקה כירורגית ב' בבית החולים מאיר. "ניסינו לבצע פעולות נוספות של החייאה, אבל הוא הגיע במצב אנוש. עשינו את כל הפרוצדורות שיכולנו לעשות, אך לצערנו הוא מת".

יחיא, בן 60, מנהל את בית הספר מזה עשרות שנים. הוא נחשב לאיש מקצוע מוצלח שדאג לתלמידים וניהל את בית הספר במקצועיות. באחרונה הוא הצהיר שבכוונתו לרוץ לבחירות באוקטובר 2015. משפחתו נחשבת מיוחסת, ואחיו המנוח, רפיק חג' יחיא, היה המנהל המיתולוגי של הפועל טייבה.

קליע בזירה, היום

ח"כ אחמד טיבי, תושב העיר טייבה, גינה את הרצח וכינה אותו "פשע נתעב שהיכה את כולנו בתדהמה". לדבריו, מדובר באיש חינוך מוביל ומצליח, מנהיג מקומי שרצח נתעב קטע את חייו. טיבי קרא לרשויות החוק להגיע למבצעים במהירות. הוא הוסיף כי האלימות הפנימית היא גידול סרטני בגוף של כולנו ויש לשים לה סוף.