אחרי שנה: שודד הבנקים עם הפיאה נעצר

במשטרה עמלו במשך זמן רב על החקירה לאיתור שני חשודים בשוד בנקים סדרתי באזור גוש דן. אחד מהם נהג על פי החשד לחכות בחוץ בעוד חברו נכנס לבנק, כשהוא חבוש פיאה וזקן מלאכותי, הציג פתק מאיים לפקידים ונמלט עם עשרות אלפי שקלים. השניים, תושבי בת ים בשנות ה-40 לחייהם, הודו בשניים מהמקרים

החשוד בשוד הבנקים

אחרי כשנה שבמהלכה הטילו אימתם על בנקים באזור גוש דן, הצליחה המשטרה ללכוד את השודדים הסדרתיים: שני תושבי בת ים בני 48 ו-42 נעצרו בחשד ששדדו מספר בנקים באזור המרכז. בתום חקירה מאומצת שבה השתתפו כלל היחידות של מרחב איילון נעצרו אתמול החשודים על ידי צוות בילוש, כשניסו לשדוד את בנק אוצר החייל בראשון לציון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, השניים נהגו לשדוד בנקים בשיטה קבועה - אחד מהם נכנס לבנק כשהוא חובש פיאה, מציג פתק לפקידים ובורח עם הכסף, בעוד חברו מחכה לו בחוץ. השוטרים מצאו את הפתק בכיסו של החשוד. "זה שוד, שימי את כל הכסף בשקית יש לי אקדח, שלא יפגעו אנשים", נכתב בפתק.

רב פקד רונן שמרי, ראש לשכת חקירות במרחב איילון, סיפר לחדשות 2 Online כי "אחד המעורבים כבר הודה בשניים מהמקרים, אך אנחנו משוכנעים כי יש כמה נוספים שהצמד הזה ביצע החל מאוגוסט בשנה שעברה. הסכומים שנלקחו הם בין אלפים בודדים לבין 40 אלף שקלים במקרי השוד המוצלחים יותר מבחינתם".

שמרי הסביר כי "כל מקרי השוד הם בעלי אותם מאפיינים: נהג ממתין בחוץ בתוך אותו הרכב, בעוד השודד השני נכנס כשהוא חבוש בפיאה נוכרית, משקפיים וזקן צרפתי מלאכותי. הוא אמנם לבש את אותה פיאה בכל פעם, אך במשך שנה היה לא היה פשוט להתחקות אחר צעדיהם". לדבריו, המשטרה השתמשה באמצעים טכנולוגיים ואף ביקשה סיוע מחברות אזרחיות.