נעצרו 3 חשודים בשוד קשישים ניצולי שואה

שוטרי תחנת נתניה עצרו שלושה חשודים בשוד והתפרצות לדירתם של בני זוג קשישים בנתניה. על פי החשד, השלושה העריכו כי ניתן לשדוד מבני הזוג כסף רב, ולכן התפרצו לדירה ואיימו על ניצולי השואה על מנת שלא יזעיקו עזרה. הקשישה ששרדה את השוד אמרה למשטרה: "אני הייתי בת 15 באושוויץ, ושם לא התנהגו אליי כמו שהם עשו לי"

אילוסטרציה (חדשות 2)

הזדהו כשרברבים ושדדו ניצולי שואה: שוטרי היחידה ללחימה בפשיעה של תחנת נתניה עצרו היום (ג') שלושה חשודים בביצוע שוד קשישים באגרסיביות. השלושה, תושבי בקה אל-גרבייה וערערה בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, נעצרו בתום חקירה מורכבת ובהצהרת התובע שהוגשה נגדם נטען כי ביצעו התפרצות ושוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מעריכים כי השוד בוצע בחודש מאי האחרון, לאחר שאחד החשודים עבד כשרברב בדירת בני הזוג במרכז נתניה וחשב כי יש ברשות זוג הקשישים כסף רב. כשסיפר על כך לחבריו הם קשרו קשר לביצוע השוד, ויום לפני האירוע הם ניסו להכנס לדירה לצורך סיור הכנה והזדהו שוב כשרברבים אך לא הורשו להיכנס. על כן, טוענים במשטרה, החשודים הגיעו לדירה יום לאחר מכן על מנת לבצע את השוד.

בהצהרת התובע נטען כי השלושה דפקו על הדלת ולאחר שבעל הבית ניסה להתנגד - הם פרצו באלימות לדירה. בעל הבית בן ה-93 פתח במקצת את דלתו, אך לפני שהספיק לנעול את הדלת עם סוגר הביטחון בעטו החשודים בדלת וגרמו לקשיש ליפול על הרצפה.

אחד החשודים איים על ניצולת השואה

לאחר שהחשודים התפרצו פנימה, אחד מהם שמר על אשתו של הקורבן בת ה-86, שהחלה לקרוא לשכנים על מנת שיעזרו. החשוד ששמר עליה הפנה לעברה תנועה מאיימת ואיים כי יכה אותה אם תמשיך לזעוק לעזרה. במקביל חשוד נוסף הוביל את בעל הבית בחדרי הבית תוך שהוא מכסה את פיו ומורה לו להיות בשקט ולא להזעיק עזרה.

בזמן שהחשודים שמרו על בני הזוג הקשישים, חשוד נוסף החל לשדוד את הרכוש בדירה וגנב אלפי שקלים וגם תכשיטים. החשודים סיימו לבזוז את הדירה, יצאו בריצה, נכנסו לרכבם ונמלטו. האישה סיפרה בעדותה למשטרה: "אני הייתי בת 15 באושוויץ. ניצולה יחידה מכל המשפחה שלי שם, ושם לא התנהגו אלי כמו שהם עשו לי".

מפקד תחנת נתניה, נצ"מ דורון תורג'מן, הורה בחודש מאי ליחידה ללחימה בפשיעה בתחנה לפתוח בחקירה נמרצת לאיתור המבצעים. היום, לאחר חקירה ממושכת, נעצרו החשודים, ותורג'מן הדגיש כי מעבר לנסיבות האירוע הקשות התלווה למקרה "צו מוסרי שהיה כנר לרגלי צוות החקירה בכל שלב משלביה".

"הקודמים שאיימו לפגוע בה היו הנאצים"

"באחת וחצי בצהריים הם דפקו בדלת, אמרו שהם שרברבים ושוועד הבית שלח אותם", סיפר עדי, נכדה של הנשדדת. "הם פתחו להציץ, וישר השודדים דחפו אותם והפילו אותם לרצפה. היא ניסתה לצעוק. דחפו אותה לרצפה ואיימו עליה שאם היא לא תשתוק הם יכו אותה. אחד מהשודדים גם חסם את פיו של בן זוגה, בן 83. חוויה כזו היא טראומטית ופוגעת קשות בביטחון האישי שלהם".

לדברי עדי, "זו חוויה מאוד לא פשוטה לסבתא. הקודמים שאיימו לפגוע בה הם הנאצים באושוויץ, והיא לא חשבה שבמדינה שלה ייכנסו אליה לבית ויאיימו עליה. מזעזע לחשוב באיזו קלות ניתן לנצל את חוסר האונים של הקשישים כיום. מאז האירוע היא חוששת יותר, החלפנו מנעולים והתקנו מצלמה שהיא תוכל לראות מי בדלת". הוא ציין כי השודדים היו בדירה מספר פעמים כדי לבצע עבודת הכנה לשוד.