נעצרו 3 חשודים באיומים על הכדורגלן מהראן ראדי

שוטרי תחנת יפו עצרו שלושה חשודים באיומים ובהשמעת קריאות גזעניות לעבר מהראן ראדי, כדורגלן מכבי תל אביב. מפקד מרחב תל אביב במשטרה בירך על המעצרים: "ננקוט ביד קשה ונביא להעמדתם לדין ולהרחקתם מהמגרשים לתקופה ממושכת"

נעצרו חשודים באיומים. מהראן ראדי בפעולה (רויטרס)

עליית מדרגה במאבק בגזענות בכדורגל הישראלי: בעקבות הקריאות הגזעניות נגד מהראן ראדי, שחקן מכבי תל אביב, נעצרו הבוקר (ג') שלושה מאוהדי הקבוצה על ידי שוטרי תחנת יפו שפשטו על בתיהם. במשטרה טוענים כי השלושה, בגירים תושבי המרכז, נקטו באלימות מילולית כלפי שחקן נבחרת ישראל וביטאו לעברו קריאות גזעניות בשל היותו ערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, השלושה קיללו את השחקן ואף איימו עליו במספר אירועים בשבועות האחרונים, הן במשחקי אימון והן במשחק רשמי של הקבוצה. לאחר שהתקבלה הפנייה לחקור את האירועים, הנחה מפקד מחוז תל אביב יפו ניצב בנצי סאו לפני כשבועיים לפתוח בחקירה משטרתית ולהפעיל את כל המשאבים והכוחות הנדרשים "על מנת למצות את הדין עם החשודים".

הבוקר שיבח מפקד המחוז את פעולות היחידה החוקרת בעקבות המעצרים: "אנו פועלים ונמשיך לפעול בנחישות ובאפס סובלנות כלפי כל גילויי אלימות בספורט באשר הם". סאו טען כי "רוב הקהל שמגיע למגרשי הספורט מגיע על מנת לעודד את הקבוצות וליהנות מאירוע ספורטיבי-תרבותי. המסר שלי אל אותו קומץ אוהדים שמגיע למגרש כדי לקלל ולהפר את הסדר - 'לא בבית ספרנו!'. ננקוט ביד קשה ונביא להעמדתם לדין ולהרחקתם מהמגרשים לתקופה ממושכת".

בעלי מכבי תל אביב: "גזענות תפגוש יד קשה"

החשודים הובאו לחקירה במרחב יפתח לאחר שנערכו חיפושים בבתיהם, ויובאו בהמשך לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. סגן מפקד מרחב יפתח, סנ"צ יוסי שפרלינג, הוסיף כי המשטרה "נחושה להילחם בכל סוג של אלימות ובדגש על אלימות מילולית וקריאות גזעניות והסתה".

במועדון גינו מכל וכל את התקרית: "שנאה, חוסר סובלנות או התנהגות פוגענית כנגד כל אחד על רקע הגזע שלהם היא התנהגות זדונית ומושחתת מבחינה מוסרית", כתב הבעלים מיץ' גולדהאר לאוהדי הקבוצה לפני כשבועיים. "אני אנקוט בכל כלי ומשאב זמין לי על מנת להילחם בתופעה. גזענות תפגוש יד קשה, מרתיעה ותקיפה. אנו לא נסבול גזענות במכבי תל אביב".

אוהדים רבים של מכבי תל אביב הביעו זעזוע מהקריאות, והדגישו כי קומץ הגזענים לא מייצג את הקהל הצהוב. "אתם מתיימרים להיקרא מכביסטים, אבל אינכם שונים כהוא זה מהנבלות גלוחי הראש שתוקפים ספורטאים ישראלים בחו"ל", כתב חבר הכנסת איתן כבל (העבודה), אוהד מכבי, בדף הפייסבוק שלו. "אין לכם מקום בבלומפילד. אני מצפה שההנהלה והרוב המכריע של האוהדים הנאמנים ידעו להקיא אתכם מתוכנו".