תיעוד: החשוד ברצח דפנה בר ציון לפני שנלכד

בתום שלושה ימי מצוד, הצליחה משטרת ת"א לשים את ידיה על אילן בן עמי, החשוד ברצח אשתו לשעבר. בתיעוד ממצלמות האבטחה בעיר, נראה בן עמי כשהוא מתהלך ברחובות ללא כל חשש. האזרחית שדיווחה למשטרה: "הוא לא היה נראה כאילו רודפים אחריו"

אחרי חיפושים של ארבעה ימים נתפס אילן בן עמי, החשוד ברצח אשתו לשעבר, הזמרת דפנה בר ציון. הוא נעצר אחרי שאזרחים ערניים הבחינו בו ודיווחו למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד של מצלמות האבטחה של "גלריה מונטיפיורי מכירות פומביות", נראה בן עמי הולך בנינוחות ברחוב דיזנגוף בתל אביב, בטרם נעצר על ידי השוטרים. "הלכתי ברחוב גורדון מדיזנגוף לכיוון בן יהודה", סיפרה האזרחית שדיווחה למשטרה כי הבחינה בבן עמי. "פתאום ראיתי אותו הולך מולי ואמרתי לעצמי שמדובר בו. החלטתי לעקוב אחריו".

"בדרך ראיתי מישהו שגם הסתכל עליו בצורה חשודה ושהוא גם מזהה אותו", ציינה האזרחית. "אמרתי לו 'בוא תעזור לי כי אתה גם חושב שזה הוא'".

החיפוש אחר נגן להקת "הברירה הטבעית" נמשך שלושה ימים, במהלכם נערכו סריקות ועבודה מודיעינית. עם זאת, כבר ברגעים הראשונים למעצרו בן עמי הודה ברצח בר ציון.

"הפרידה הייתה קשה עבורו"

"הוא מתבייש במה שהוא עשה", סיפר רפ"ק יוגב לביא, קצין מודיעין במרחב יפתח. "הוא אמר את זה כמה פעמים. עצם הליך ההיפרדות מדפנה היה ארוך עבורו וגם כואב וכנראה זה המניע לרצח".

לאחר חקירה קצרה נלקח בן עמי לזירת הרצח, שם שיחזר את מעשיו וסיפר מה עבר עליו בימים האחרונים. ביום חמישי, לאחר הרצח, הוא נמלט מדירתו בדרום תל אביב, נטל את טלפונה הסלולרי של בן עמי ליד הספארי ברמת גן - על פי החשד כדי לטשטש ראיות.

משם, המשיך החשוד לבניין "אלקטרה" בפארק צמרת בעיר, המצוי בבנייה. מתחת לאף של שומרים חמק פנימה והתמקם. שם הוא בילה את הלילה. הוא נכנס לדירה בקומה העשירית, ישן בה, וכתב כתובות על הקירות המביעות חרטה על המעשים שביצע.

לאחר לילה נוסף בבניין, המשיך בן עמי ככל הנראה ברגל למרכז תל אביב. תיעוד נוסף ממצלמות האבטחה של "דיזי סטור", מראה כיצד בן עמי כלל לא נראה שהוא נרדף על ידי המשטרה.

"היה במצב נפשי קשה"

אשתו הראשונה: "לא מוסגלת להאמין שהוא עשה את זה"

"הוא הלך באמצע רחוב דיזנגוף בשעה 18:45 כאילו לא אכפת לו משום דבר", ציינה עדת הראייה שדיווחה למוקד. "הוא לא נראה כמו בן אדם שמסתתר. הוא עצר בחומוס נכנסתי לחומוס ואמרתי להם שזה הוא והם לא האמינו לי".

שוטרי מחוז תל אביב שהגיעו למקום עצרו אותו וכבר הבוקר הוא הגיע לבית המשפט שם הוארך מעצרו. "אנחנו מאוד שמחים ומודים למשטרה שתפסו אותו", אמר דן בן ארי, קרובה של דפנה בר ציון. "האמנו שזה יקרה. סמכנו עליהם. זה לא היה פשוט האי וודאות הזאת אני שמח והוקל לי ואני מחכה שהוא יובא לדין".

אשתו הראשונה של בן עמי סיפרה על מצב נפשי הקשה בו היה שרוי לאחרונה. "אני ראיתי אותו במצב שלא ראיתי אותו אף פעם בזמן האחרון בגלל הכדורים האלה", אמרה אשתו לחדשות 2.

"הוא לקח אותם כדי להירדם, אמר שקשה לו מאוד לישון", ציינה האשה הראשונה. "לא הייתה אלימות, לא הייתי מסוגלת לדמיין אותו מגיע למצב כזה. הוא יכול להתפרץ או להגיד דברים קשים אבל לא דבר כזה".