חשד: גזברית בשב"ס גנבה כספי מאסירים פלסטינים

גזברית כלא בדרום הארץ חשודה שבמשך חצי השנה האחרונה נהגה לפדות את כספי הקצבאות שמקבלים אסירים פלסטינים הכלואים בישראל ולהפקיד אותם בחשבונה. בשירות בתי הסוהר כבר החלו לנקוט נגד החשודה בהליכי פיטורים. פרקליטה טוען שלא נחשף לחומר החקירה: "נבחן את החשדות ונגיב בביהמ"ש"

"נהגה לפדות כספי אסירים פלסטינים". ארכיו (חדשות 2)

חשד לפרשת מעילה בשב"ס: גזברית כלא "דקל" בדרום חשודה בגניבת עשרות אלפי שקלים מכספי אסירים פלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירת הפרשה החלה בעקבות תלונה שהתקבלה במחלקה לחקירות סוהרים, ולפיה נהגה הגזברית לפדות את יתרת כספי הקצבה החודשית שמקבלים אסירים פלסטינים מהרשות הפלסטינית. עם קבלת המידע פתחו ביחידה בחקירה סמויה, שבמהלכה התאמתו החשדות נגד הגזברית.

מהחקירה עולה החשד שהגזברית הוציאה פקודת יומן לפדיון יתרת הקצבאות שהותירו בחשבונם אסירים פלסטינים ששוחררו מהכלא, ואת הכסף רשמה לפקודתה. על פי ההערכות, גרפה החשודה לכיסה במשך ששת החודשים האחרונים סכומים בהיקף של עשרות אלפי שקלים.

מקורביה של הגזברית מסרבים להאמין כי היא קשורה למיוחס לה. בשיחה עם חדשות 2 הם סיפרו כי מדובר בסוהרת מצטיינת בעלת ותק של 18 שנה בשירות השב"ס ללא כל רבב.

מדוברת שירות בתי הסוהר נמסר כי המידע נחשף באמצעות שב"ס וכי הטיפול הועבר מיד לידי היחידה לחקירות סוהרים. עוד הוסיפו כי עם תחילת החקירה נגדה הושעתה הגזברית מעבודתה, ולנוכח הממצאים פתח נגדה השב"ס בהליכי פיטורין.

פרקליטה של החשודה, עו"ד אוהד חן, מסר בתגובה: "צר לנו ששב"ס מנהלים את החקירה באמצעות כלי התקשורת. מרשתי ואני טרם נחשפנו לחומרי החקירה. ברגע שנקבל את החומרים, ואם החקירה תבשיל לכדי כתב אישום, נתמודד עם החשדות המיוחסים לה בבית המשפט".