אחרי הסערה: מפקד חדש ליחידת להב 433 של המשטרה

חצי שנה לאחר שניצב מנשה ארביב פרש מהמשטרה עקב כך שנחשד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו, הודיעו היום השר לביטחון פנים והמפכ"ל על מינוי מפקד חדש ליחידת להב 433 במקומו של ארביב: תנ"צ רוני ריטמן, ששימש כראש חטיבת המודיעין של המשטרה

המפקד החדש. תנ"צ רוני ריטמן (חטיבת דובר המשטרה)

חצי שנה לאחר פרישתו מהמשטרה של ראש יחידת להב 433 עקב החשדות נגדו, מפקד חדש יתפוס את מקומו: השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אישר היום (ה') את המלצת מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, למנות את תנ"צ רוני ריטמן לתפקיד ראש היחידה היוקרתית של המשטרה למאבק בשחיתות. תנ"צ ריטמן, שיועלה בימים הקרובים לדרגת ניצב, יחליף בתפקידו את מנשה ארביב, שפרש בפברואר האחרון מתפקיד זה, עקב החשדות נגדו לפיהם קיבל טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תנ"צ ריטמן הוא קצין חקירות ומודיעין מנוסה ומקצועי, אני בטוח כי בדרכו הוא יוביל את היחידה להמשך הצלחה בעשייתה החובה", בירך אהרונוביץ'. לדבריו הצטרף גם המפכ"ל דנינו: "בחירתו נעשתה בקפידה רבה לאור החשיבות, המרכזיות וייחודיות התפקיד. תנ"צ ריטמן הוא מינוי ראוי של קצין איכותי ועתיר ניסיון".

תת-ניצב רוני ריטמן, בן 50, נשוי ואב לשניים, מתגורר בצור יגאל. תפקידו האחרון במשטרה היה ראש חטיבת המודיעין, בו שימש במשך שלוש שנים. בין 2007 ל-2010 שימש כמפקד היאחב"ל ובין 2006 ל-2007 היה מפקד ימ"ר מרכז. בשנה האחרונה סיים את קורס המכללה לביטחון לאומי (מב"ל).

ארביב חולל סערה - ופרש מהמשטרה: "מגלגלים אותי בזפת ונוצות" 

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס בפברואר האחרון, הודיע ניצב ארביב על פרישה ממשטרת ישראל: "החלטתי שאני לא יכול להשלים עם מהלכים של אי העמדה לדין של עבריין החשוד בפשעים רבים, ובחרתי למנוע את המשך הסחיטה המסוכנת של שלטון החוק", הסביר ארביב מול המצלמות, "מכאן, החלטתי לפרוש ממשטרת ישראל לאחר 36 שנות שירות".

פרש מהמשטרה. מנשה ארביב (חדשות 2)

בדבריו הפנה ארביב אצבע מאשימה אל מערכת המשפט והתנהלותה בפרשת הרב והניצב: "אינני יכול עוד להשלים עם התנהלותה של המערכת המשפטית, שהייתי חלק בלתי נפרד ממנה לאורך השנים", אמר, "מערכת שמגלגלת אותי ואת משפחתי בזפת ובנוצות".

הרב יאשיהו פינטו (יוסי זליגר, פלאש 90)

"מתברר שאדם החשוד בפשעים חמורים, המעורב בפרשייה זו, שכתב אישום חמור תלוי ועומד נגדו, פנה באמצעות עורכי דינו ליועץ המשפטי לממשלה והמציא מידע כוזב על מנת לחמוק מהעמדתו לדין", המשיך וטען ארביב, "בטרם נבדק דבר, ומבלי שנמסרה גרסתי, המדינה היתה מוכנה לשקול מתן חסינות לחשוד. החלטתי שלא להמשיך להשתתף במשחק הזה".  

ניצב ארביב, שכיהן באחד התפקידים הרגישים ביותר במשטרה, ומתוקף תפקידו היה אחראי לכל יחידות החקירה הארציות - היחידה לחקירות הונאה, היחידה לחקירות בינלאומיות, היחידה למאבק בפשיעה כלכלית והיחידה לאיתור ותפיסת גנבי רכב, נחשד שקיבל טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו ואנשיו לאורך תקופה ממושכת.