חשד: ביצע מעשים מגונים בעשרות מטופלות ותיעד

תלונה של נערה בת 13 על מעשה מגונה הובילה למעצרו של מטפל הוליסטי מרעות. במהלך החקירה נגדו אספו השוטרים תלונות נוספות מעשרות נשים, אותן, על פי החשד, תיעד המטפל ללא ידיעתן

אילוסטרציה (חדשות 2)

משה ריק, מטפל הוליסטי בן 55 מרעות, חשוד בעשרות מקרים של ביצוע מעשים מגונים בעשרות נשים. על פי החשד, הוא צילם מטופלות שלו, בהן גם קטינות, ללא ידיעתן ובחלק מהן אף ביצע מעשי סדום ומעשי אינוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה החלה בעקבות תלונה שהוגשה בתחנת משטרת מודיעין על ידי אמה של נערה בת 13, המטופלת אצל החשוד. השוטרים ערכו חיפוש במשרדו של המטפל והחרימו את המחשב שלו. במהלך החיפוש התגלה לעיניהם תיעוד של עשרות נשים שטופלו על ידי החשוד וצולמו, לכאורה, ללא ידיעתן. המשטרה איתרה את המטופלות וגבתה מהן עדות. נגד ריק הוגשו כ-40 תלונות, ביניהן גם תלונה על מעשה אינוס בקטינה. במהלך החקירה נגדו התברר שחלק מהנשים קיימו אותו יחסי מין מרצונן, אבל חלקן אמרו שבדיעבד הסתבר להן כי ריק ביצע בהן מעשה מגונה.

החשוד: "מצלם כל טיפול מחשש לתלונות שיוגשו נגדי"

עו"ד נס בן נתן (עו"ד נס בן נתן)
"לגבי הילדה בת ה-13, בכל טיפול אני מסביר למטופל מה אני עושה ואם משהו מרגיש לו לא נוח, אני אומר לו להגיד לי להפסיק", אמר בתגובה משה ריק באמצעות עו"ד נס בן נתן, לחדשות 2 Online. "בת ה-13 הגיעה עם אמה. היא רקדנית שסובלת מכאבים בכל מיני חלקים בגופה. הסברתי לאמא ולילדה באילו חלקים בגוף שלה אני נוגע. אחר כך, מסיבה שאינה ברורה לי, הן הגישו תלונה למשטרה, זומנתי לחקירה, מסרתי גרסה, ואחרי שלקחו ממני את העדות שחררו אותי. למשך חודש ימים הייתי חופשי".

"לגבי הטענה שחלק מהנשים צולמו ללא ידיעתן", המשיך ריק, "כל טיפול שאני עושה מצולם עם מצלמות המותקנות במשרד שלי, בין היתר מחשש לתלונות שיוגשו נגדי". ריק התייחס אף לריבוי התלונות ואמר: "אולי החטא שלי הוא שקיימתי יחסי מין עם חלק מהנשים, אבל הכל היה בהסכמה. לא כפיתי את עצמי על אף אחת מהנשים. בדיעבד הסתבר לי שחלק מהנשים שקיימו איתי יחסי מין בהסכמה היו נשואות. אני לא ידעתי מזה. אולי עכשיו הן מנסות להימלט מהבגידה שהן ביצעו, בכך שהן מגישות נגדי תלונת שווא".

עו"ד נס בן נתן ציין כי מרשו מכחיש מכל וכל את החשדות המיוחסים לו. "למשטרה לקח חודש ימים לפתוח את המחשבים ולמצוא בהם את הצילומים. לפתע הבחור ששוחרר חשוד במעשה אונס, אחד מסעיפי העונש החמורים ביותר בספר החוקים. כל מה שהוא ביצע הוא במסגרת עבודתו והכשרתו", אמר.

למרות ההסבר של ריק ופרקליטו, בית המשפט האריך את מעצרו פעמיים. ביום ראשון הקרוב יובא החשוד לדיון שלישי בהארכת מעצרו. במקביל קוראת המשטרה לנשים נוספות להתלונן במידה ונפגעו.