חשד: בעלי מוסכים ביימו תאונות ועקצו חברות ביטוח

11 חשודים, בהם שלושה אחים, נעצרו בחשד שזייפו תאונות ונזקים לכלי רכב על מנת לתבוע את חברות הביטוח. על פי החשד, הנהגים ביקשו למכור את רכביהם במחיר המחירון, ולצורך כך דיווחו לחברות הביטוח על ה"תאונות". במשטרה מעריכים כי מיליוני שקלים הוצאו במרמה מחברות הביטוח בתרגיל העוקץ

התאונות בוימו לצורך מכירת המכוניות?

חשד להונאת ענק של בעלי מוסכים נגד חברות ביטוח בארץ: חוקרי יחידת ההונאה במחוז מרכז במשטרה עצרו אתמול (ב') 11 חשודים במעורבות בפרשת "עוקץ" של חברות ביטוח. במשטרה מעריכים כי כל החשודים, בהם שלושה אחים, ביימו תאונות דרכים כדי להוציא מיליונים מחברות הביטוח. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, שלושה מוסכי פחחות וצבע בתל אביב, נס ציונה ופתח תקווה ביימו תאונות כדי לאפשר ללקוחות למכור את רכבם במחיר מחירון. במשטרה מעריכים כי מדובר בעשרות מקרים ובנזק של מיליוני שקלים לחברות הביטוח. מעצר החשודים התאפשר בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים, לאחר שהתקבל מידע בחברת חקירות שהועסקה על ידי חברות ביטוח.

במשטרה מעריכים כי העוקץ בוצע בשתי דרכים מרכזיות: בחלק מהמקרים אנשי המוסך לקחו רכבים תקינים - באישור בעלי הרכב - הסבו להם נזק כך שייראה כאילו עברו תאונה והציבו את כלי הרכב בכביש בו לכאורה בוצעה תאונה. לאחר מכן התקשרו הנהגים לחברות הביטוח והגישו תביעה. חברות הביטוח אז הביאו גרר ושמאי מטעמם, שהעבירו את המכוניות למוסכים של החשודים, והשמאים כמובן לא ידעו כי התאונה בוימה.

11 נעצרו בתום חקירה סמויה

מאות כלי רכב ניזוקו במכוון

לעתים, טוענים במשטרה, אף בוימו תאונות בין שני כלי רכב, ושני הנהגים הגישו תביעות לחברות הביטוח. בשיטת הפעולה השנייה, על פי החשד, החליפו המוסכים חלקי רכב תקינים בחלקים פגומים כגון פח. לאחר מכן הגישו הנהגים תביעה בגין תאונה - שלא הייתה ולא נבראה - בליווי תמונות ה"נזק". 

עד כה איתרו השוטרים מאות מכוניות שבוצעה בהן חבלה למטרת התביעה. במשטרה טוענים כי על מנת לטשטש את מעשיהם, בעלי המוסכים פנו כמעט לכל חברת ביטוח שקיימת בארץ.

מתוך 11 החשודים, שלושה מהם אחים בעלי מוסכים, הובאו במהלך היום שישה מעורבים להארכת מעצרם. מעצרו של אחד מהם הוארך בשישה ימים, והדיון בעניינם של החשודים האחרים עוד מתנהל. כמו כן נבדק החשד למעורבות של גורמים נוספים מעבר לאנשי המוסך.