ח"כ חנין זועבי נחקרה במשטרה במשך חמש שעות

אחרי שעד כה סירבה להתייצב לחקירות, הגיעה זועבי למשרדי להב 433. בחוץ קיבלו את פניה פעילי ימין בקריאות "מחבלת". זועבי נחקרת בחשד להסתה ולהעלבת עובד ציבור - שני שוטרים ערביים שקראה לירוק עליהם. בתום חקירה בת חמש שעות שוחררה זועבי לביתה, וטענה "זה חלק ממסע הרדיפה נגדי"

אחרי שסירבה פעמיים להתייצב במשטרה, חנין זועבי נחקרה: חברת הכנסת מבל"ד, החשודה בהסתה לאלימות, איומים ובהעלבת עובד ציבור, הגיעה הבוקר (ב') לחקירה במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה בלוד. לאחר חקירה של כחמש שעות שוחררה לביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם יציאתה מהחקירה אמרה זועבי: "זו חקירה מיותרת - לא תפסו אותי על האשמות אחרות להסתה, אז חשבו שיתפסו אותי על מקרה כל כך שולי בבית משפט. שישוו בין הדברים שאמרתי בבית המשפט לבין הצהרות של שרים וחברי כנסת שונים, מול ההסתה הפרועה והישירה של ליברמן שאמר שצריך לרצוח אותי ושדיני יהיה כשל החוטפים".

עוד טענה זועבי כי המשטרה לא חקרה את התלונות שהגישה נגד מקרים של הסתה כנגדה: "זה חלק ממסע הרדיפה נגד זועבי, רוצים לתפוס את ח"כ זועבי. אני מוכנה לבית משפט - אני לא מפחדת מכתב אישום, ואני אעשה את בית המשפט לפוליטי נגד המשטרה". "במדינה הזו גזענים הם אלה ששופטים את הדמוקרטים, ואלו שרוצים להגן על השוויון והזכות למחות מוצאים את עצמם בחקירה", הוסיפה.

ממצאי חקירתה של זועבי ייבחנו על ידי צוות החקירה ויועברו לבחינת ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה וראש אגף החקירות והמודיעין על מנת שיגבשו עמדה בנוגע להעמדת זועבי לדין.

עשרות פעילי ימין קראו לזועבי: "לכי לסוריה"

את פניה של חברת הכנסת קיבלו קומץ פעילי ימין קיצוני, שהתגודדו מחוץ למשרדי היחידה עם דגלי ישראל וקראו קריאות בגנותה . הפעילים התעמתו עם השוטרים שהוצבו בכניסה למשרדי היחידה והתקרבו למכונית בה הגיעה ח"כ זועבי לחקירה.

מולם, מעבר לכביש - וכששוטרי יס"מ מפרידים ביניהם, הפגינו קומץ תומכים בזועבי, בהם ח"כ ג'מאל זחאלקה וח"כ בסאל גטאס, חברי מפלגתה. פעילי הימין, בהם גם איתמר בן גביר, קראו לעבר ח"כ זועבי: "מחבלת, לכי לסוריה".

ח"כ מירי רגב (הליכוד), אמרה בתגובה: "היא שוהה בתחנת משטרה ונחקרת על ידי אותו מוסד שירקה על נציגיו. הפעם היא הגיעה לחקירה כמו ילדה טובה והבינה שאם היא לא תתייצב לחקירה, היא תובל אליו באזיקים". ‎

הח"כית סירבה להתייצב לחקירה פעמיים: "אין לי זמן"

בסוף השבוע שעבר דווח כי חברת הכנסת חנין זועבי, החשודה בהסתה ובהעלבת שוטר ערבי, סירבה להתייצב בשנית לחקירה בעניינה. היא נימקה את אי הגעתה לחקירה בחסינות לה היא זוכה מתוקף היותה חברת כנסת.

שוב: ח"כ זועבי לא תתייצב לחקירה (AP)

לפני כשבועיים פנה קצין מאגף החקירות במטה הארצי של המשטרה לנציג מטעמה של זועבי והציע שתגיע להיחקר. חברת הכנסת הודיעה באמצעות נציגה שהיא "לא יכולה להיחקר" וכי "אין לה זמן". לזועבי הוצע מועד חלופי לחקירה, ביום שלמחרת, אולם גם אז, לטענתה - לא היה לה די "זמן פנוי" לכך.

עקב כך, פנה ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה שי ניצן, והודיע להם שהח"כית סירבה להתייצב לחקירה שתואמה עמה מראש. רק לאחר התערבות היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שקרא לה להתייצב - היא נאותה לקריאתו.

התקרית בגינה היא נחקרת אירעה בתום דיון בבית המשפט בנצרת לפני כחודש, אז הטיחה דברים קשים כנגד שני שוטרים ערבים שעמדו בסמוך לה, ואף קראה לאזרחים לירוק עליהם - כך על פי החשד. במשטרה הוחלט אז "לנקוט לאלתר בכל ההליכים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת". 

עקב דבריה: זועבי הורחקה מהכנסת לחצי שנה

בסוף החודש שעבר החליטה ועדת האתיקה של הכנסת כי זועבי תורחק למשך חצי שנה מהכנסת. ההחלטה התקבלה בעקבות התבטאויותיה של חברת הכנסת, לאחר חטיפת שלושת הנערים בשומרון, שטענה כי רוצחיהם אינם טרוריסטים. בתקופת ההרחקה, שצפויה להסתיים בפברואר 2015, תמשיך חברת הכנסת לקבל שכר.

"נקמנות היא לא תחליף לכללי אתיקה, ובית דין שדה אינו ראוי להיקרא וועדת אתיקה", אמרה חברת הכנסת זועבי בתגובה להחלטה. "זו החלטה פוליטית ללא סמכות, והינה החלטה אנטי דמוקרטית של טירניות של רוב להשתקת קול ודעת מיעוט".