לא תיפתח חקירה נגד הנשיא ריבלין

במשטרה אישרו כי נפתחה בדיקת מידע שלפיו קיבל הנשיא לפני שנים כספים שלא כחוק מאיש העסקים דודי אפל, אך הבהירו כי לא נמצא בסיס עובדתי לטענות שהועלו. לכן, הועברה ליועמ"ש המלצה שלא לפתוח בחקירה פלילית. וינשטיין קיבל אותה

לא תיפתח חקירה. ריבלין (פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה אישר לגנוז את המידע שגובש במשטרה נגד הנשיא ראובן (רובי) ריבלין בגין חשד לכאורה לקבלת כספים שלא כחוק מאיש העסקים והקבלן דודי אפל. ממשרד המשפטים ומהמשטרה נמסר כי "הבדיקה העלתה כי לא נמצא בסיס עובדתי לטענות שהועלו ועל כן המליצה המשטרה כי אין מקום לפתיחה בחקירה פלילית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחר בחירתו של מר ריבלין לתפקיד נשיא המדינה ולפני כניסתו לתפקידו", נאמר בהודעה, "התקבל בלהב 433 במשטרה מידע, שבו נטען כי לפני שנים הועברו לכאורה כספים למר רובי ריבלין. בעקבות קבלת המידע בלהב 433 נפתחה במשטרה בדיקה, לבקשת היועמ"ש לממשלה, וזאת בטרם כניסתו של מר ריבלין לתפקיד נשיא המדינה. על פי החלטת ראש האגף לחקירות ולמודיעין נערכה הבדיקה על ידי יחידת להב 433".

עוד נמסר, כי "פרקליט המדינה בחן אף הוא את המידע והמליץ גם הוא שלא לפתוח בחקירה פלילית. הממצאים הועברו ליועמ"ש לממשלה שסמך ידו על עמדת פרקליט המדינה והמשטרה".

על פי המידע המודיעיני שגובש ועליו דובר תחילה, עלה החשד כי ריבלין קיבל לכאורה אלפי שקלים מדי חודש במשך תקופה ממושכת מאיש העסקים והקבלן דודי אפל, שמרצה עונש מאסר בגין עבירות שוחד.

ב-10 ביוני השנה, בתום מרוץ מותח במיוחד נבחר ריבלין לכהן כנשיאה העשירי של מדינת ישראל. הוא ניצח את ח"כ מאיר שטרית בסיבוב השני במרוץ לנשיאות והפך לאזרח מספר 1 של מדינת ישראל. בעוד שריבלין זכה ב-63 מקולות חברי הכנסת, קיבל שטרית 53 קולות בלבד. בחודש שעבר, בטקס צנוע בכנסת ובצל הלחימה בעזה, העביר הנשיא לשעבר שמעון פרס את השרביט לידיו של ריבלין.