חשד לפשע שנאה בשומרון: רכב הוצת

כתובות נאצה והצתת מכונית פרטית - זה מה שמצאו הבוקר תושבי הכפר הפלסטיני יאסוף שבשומרון. הם מיהרו להזעיק את המשטרה ואת אנשי המנהל האזרחי. חקירה נפתחה במפלג לפשיעה לאומנית

כלי הרכב הוצת, הבוקר

תושבי הכפר הפלסטיני יאסוף שבשומרון התעוררו הבוקר למראה חדש-ישן ומטריד - כתובות שרוססו על קירות בית ונזק רב שנגרם לכלי רכב, ככל הנראה בעקבות פשע שנאה שהתבצע במקום שעות ספורות קודם לכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלמונים שהגיעו בשעות הלילה למקום הציתו מכונית פרטית וריססו כתובות נאצה, בהן הכתובת "תג מחיר", על קיר בית מגורים בכפר. התושבים הזעיקו את המשטרה, ולזירה הגיעו גם נציגי מנהלת התיאום והקישור של המנהל האזרחי על מנת לבחון את נסיבות האירוע.

הכתובות שרוססו, הבוקר

כוחות המשטרה שהגיעו לזירה אספו ראיות, וחקירה נפתחה במפלג לפשיעה לאומנית. בשלב זה זהותם של האחראים לריסוס הכתובת והצתת כלי הרכב לא ידועה. על רקע מבצע "צוק איתן" המתיחות בין יהודים לערבים באזור גוברת, וקיים חשש שאירועים מסוג זה יגרמו להסלמה נוספת במצב.

הנזק לכלי הרכב, הכפר יאסוף

האירוע מתרחש שבועות ספורים בלבד לאחר שמד המתח בשומרון הגיע לשיא, עם חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים, אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער זכרם לברכה. בשבוע שעבר הותר לפרסום כי מפקד חוליית החוטפים נעצר בפעילות משותפת לימ"מ ולשב"כ. האיש, חוסאם קוואסמה, הוא קרוב משפחתו של מרוואן קוואסמה, אחד משני רוצחיהם של הנערים.

חוסאם פיקד בפועל על החולייה, שהוכוונה מחמאס עזה והייתה תחת חסותה. הוא נעצר, נחקר בשב"כ והודה במיוחס לו. המרדף אחרי שני הרוצחים עצמם, מרוואן קוואסמה ועמאר אבו-עיישה, עדיין לא הסתיים והמאמצים לאיתורים נמשכים על ידי מערכת הביטחון.