המשטרה: להעמיד לדין את ראש רשות מקרקעי ישראל

ביחידת להב 433 יאח"ה סיימו את חקירת פרשת השחיתות במסגרתה חשודים ראש הרשות בנצי ליברמן ומקורבו ח"כ לשעבר נחום לנגנטל בהפרת אמונים ואומרים כי "נתגבשה תשתית ראייתית מספקת". ליברמן חשוד שקידם עניינים הנוגעים לחברות שונות, שאותן ייצג חברו

ראש רשות מקרקעי ישראל - לדין (פלאש 90, יונתן סינדל)

תשתית ראייתית להעמדת ראש רשות מקרקעי ישראל לדין: עם סיומה של חקירה שבמרכזה חשד להפרת אמונים, הודיעו היום ביחידת להב 433 של המשטרה כי קיימת תשתית ראייתית להעמדתו לדין של ראש רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן ושל חבר הכנסת לשעבר נחום לנגנטל. במסגרת החקירה, שנוהלה בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, נגבו עשרות עדויות ממעורבים נוספים ונתפסו מסמכים רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש אגף החקירות והמודיעין קיבל את עמדת צוות החקירה שלפיה התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצועה של עבירת הפרת אמונים על ידי ראש רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן וכי התגבשה תשתית ראייתית לסיוע לביצועה של עבירת הפרת אמונים על ידי מקורבו, עו"ד נחום לנגנטל. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה אשר ליוותה את החקירה, לקבלת החלטה.

על פי החשד, ליברמן המכהן כמנהל רשות מקרקעי ישראל מאז שנת 2011, פעל בניגוד עניינים במסגרת תפקידו, בכך שקיבל החלטות וקידם עניינים הנוגעים לחברות שונות, כאשר המייצג מטעם אותן חברות שפעל מול ליברמן, היה חברו ומקורבו לנגנטל.

חקירה ממושכת ומסועפת הסתיימה (פלאש 90, יוסי זליגר)


חשד מרכזי נוגע להתנהלות החשודים בנוגע לחברת קרדן נדל"ן יזום ופיתוח בע"מ שבה שימש ליברמן כיועץ חיצוני טרם מינויו לראשות רשות מקרקעי ישראל.

ביחס לחברה זו, חתם ליברמן עם מינויו לראש הרשות על הסדר למניעת ניגוד עניינים בו התחייב שלא לעסוק בנושאים הקשורים לחברת קרדן ובפרט בפרויקט ספציפי שנבנה על יד קרדן בלוד. בפועל, ביצע ליברמן פעולות שונות לזירוז הטיפול בעסקאות נדל"ן של חברת קרדן ואף בקשר לפרויקט האמור.

בנוגע ללנגנטל, עולה כי פעל כבעל עניין בפרויקט של קרדן בלוד וכמי שצפוי היה להרוויח מקידום העסקה. כמו כן ייצג מספר חברות נוספות בהתנהלות מול הרשות, תוך שעשה שימוש בקשריו הקרובים עם ליברמן והפיק רווח כספי לכיסו.

עוה"ד נוית נגב ואיריס ניב סבאג, המייצגות את עו"ד נחום לנגנטל מסרו בתגובה: "נחום לנגנטל פעל ללא רבב, הן בתפקידיו הציבוריים בעבר והן כאדם פרטי בשנים האחרונות. אנחנו מאמינות כי בתום בדיקת הפרקליטות יתברר כי לנגנטל, אשר בתקופה הנדונה היה אדם פרטי ולא איש ציבור, פעל בתום לב ולא עבר כל עבירה".