ח"כ זועבי לא הגיעה לחקירה במשטרה: "אין לי זמן"

חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד), החשודה בהסתה ובהעלבת עובד ציבור, סירבה להגיע לחקירה בעניינה - זאת לאחר שקצין מאגף החקירות במשטרה פנה לנציג מטעמה בבקשה לזמנה לחקירה. הח"כית הודיעה כי היום לא היה לה זמן פנוי - וגם לא מחר

חקירה פלילית נפתחה נגד זועבי, חברת הכנסת לא פנויה: חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) זומנה היום (א') לחקירה בחשד להסתה והעלבת עובד ציבור - זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה החליט על פתיחה בחקירה פלילית נגדה - אלא שלח"כית היו תכניות אחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קצין מאגף החקירות במטה הארצי של המשטרה פנה היום לנציג מטעמה של זועבי והציע שהיא תגיע להיחקר היום. חברת הכנסת הודיעה באמצעות נציגה שהיא "לא יכולה להיחקר היום" וכי "אין לה זמן". לזועבי הוצע מועד חלופי לחקירה - מחר - אולם גם אז, לטענתה, אין לה די זמן פנוי לכך.

למרות זאת, יודגש כי מדובר בחקירה טכנית בלבד שנועדה לגבות את גרסתה של זועבי, שכן במשטרה כבר התגבשה ההמלצה להעמידה לדין. המשטרה אספה עדויות, והחוקרים אומרים כמעט כל הרכיבים בחקירה הושלמו.

שוטר טען: "זועבי השמיעה נגדי דברים קשים"

ההחלטה על פתיחה בחקירה פלילית נגד ח"כ זועבי התקבלה לאחר קבלת אישור מן היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. החקירה מתבססת על תלונה שהועברה על ידי שוטר שטען כי חברת הכנסת קראה לעברו קריאות גנאי בבית משפט השלום בנצרת בתחילת החודש.

שוטר ערבי מתחנת נצרת טען כי בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר, ובעודו עומד עם שוטר נוסף בבית המשפט, החלה חברת הכנסת זועבי לקרוא לעברם קריאות קשות. השוטר העיד כי זועבי כינתה אותו ואת חבריו "בוגדים", וקראה לעוברים ושבים לירוק לעברם.

הורה על פתיחה בחקירה. היועמ"ש וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

בעקבות ההחלטה לפתוח בחקירה נגדה, טענה חברת הכנסת זועבי כי היא אינה נרתעת מהמהלך. "לא אכנע למי שינסה להשתיק אותי, אני אמשיך בדרכי", הצהירה זועבי. "זה לא מתפקידי לייצג את הקונצנזוס הישראלי ולא אחפש את הסכמתו". חברי כנסת מהימין בירכו על המהלך והביעו תקווה כי זועבי תמצא את עצמה מחוץ למשכן.