חשד לגל הצתות מכוונות בעמק יזרעאל

שתי דליקות פרצו בתוך כשבוע בקיבוץ מזרע וביישוב הסמוך כפר גדעון. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרים, והתושבים דיווחו שבאחד המקרים ראו רכב נמלט: "אני סבור שמדובר על טרור מבית", טען רכז הביטחון של מזרע שקשר בין האירועים לבין ההפגנות בנצרת כנגד מבצע "צוק איתן"

מי עומד מאחורי שורת דליקות בעמק יזרעאל? במשטרה בודקים את הקשר בין הצתה שהתגלתה הערב (שבת) כפר גדעון לבין שריפה שפרצה בקיבוץ מזרע בשבוע שעבר. על פי הערכות התושבים, הדליקות לא פרצו בעקבות מזג האוויר, אלא כתוצאה ממעשה מכוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר הציתו אלמונים שלושה מתבנים המאחסנים חציר בקיבוץ מזרע שבעמק יזרעאל. ההערכה של חוקר דליקות של שירותי הכבאות במחוז הצפון היא כי הצתה מכוונת עומדת מאחורי המקרה. הערב, שבוע לאחר הדליקה ההיא, הוזעקו שמונה צוותים של לוחמי אש לשריפת מתבן במושב כפר גדעון הנמצא מרחק קילומטרים ספורים מקיבוץ מזרע. ממלא מקום דובר משטרת המחוז הצפוני השיב לשאלת חדשות 2 כי הקשר בין המקרים אינו ברור וייבדק.
 
תומר פיין, רכז בטחון קיבוץ מזרע וחקלאי, אמר לחדשות 2 כי בעל המתבן דיווח הערב על רכב שנמלט מהמקום בסמוך לגילוי ההצתה. כשעתיים קודם לכן הסתיימה הפגנה גדולה בנצרת נגד מבצע "צוק איתן", ופיין רואה קשר בין המקרים: "אני סבור שמדובר על טרור מבית שמתגבר - קיים שטח סטרילי בין שלושת המתבנים, שהוצתו בו זמנית".

פיין התייחס גם לאירוע לפני כשבוע, שטרם הסתיימה חקירתו: "ההערכה שלי ולפי העדויות בשטח על פי הפועל התאילנדי מהשבוע שעבר שמדובר בהצתה מכוונת".

לדבריו, הנזק שנגרם לחקלאים רב, כיוןן ש"השנה נרשם מחסור במזון לבהמות בשל החורף האחרון ומחירי החציר והקש גבוהים מאוד. כשנשרפים מאתיים טון של מזון לבהמות זה בעיה קשה". "זה כאב לב - ננסה לקבל בדרך של אחוות רפתות השלמת מזון לפרות", הוסיף.

"שריפת מתבנים בסמיכות כזו ובהעדר תנאי מזג אויר מתאימים של יובש קיצוני בהחלט מעוררת סימני שאלה רבים", מסר ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר. "אנו סומכים ידינו על המשטרה וכוחות הכיבוי שיעשו כל שניתן כדי לחקור את נסיבות השריפות הללו".