מסתמן: כתב אישום נגד ח"כ חנין זועבי

חברת הכנסת חנין זועבי מבל"ד תיחקר כבר מחר במשטרה שם תיגבה ממנה גרסתה בפרשה בה היא חשודה בהעלבת עובד ציבור והסתה לאלימות; מדובר בחקירה טכנית, שכן במשטרה כבר החליטו להעמיד אותה לדין. על פי החשד, זועבי קראה לעוברים ושבים לירוק על שוטרים וקראה להם "בוגדים"

תיחקר. חנין זועבי (AP)

חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) תחקר כבר מחר: מדובר בחקירה טכנית בלבד שנועדה לגבות את גרסתה, שכן במשטרה כבר התגבשה ההמלצה להעמידה לדין. המשטרה אספה עדויות, והחוקרים אומרים כמעט כל הרכיבים בחקירה הושלמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו הורה אתמול לפתוח בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת בחשד להסתה לאלימות והעלבת עובד ציבור. ההחלטה על פתיחה בחקירה פלילית נגד ח"כ זועבי התקבלה לאחר קבלת אישור מן היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

החקירה מתבססת על תלונה שהועברה על ידי שוטר שטען כי חברת הכנסת קראה לעברו קריאות גנאי. שוטר מתחנת נצרת טען כי בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר, ובעודו עומד עם שוטר נוסף בבית המשפט, החלה חברת הכנסת זועבי לקרוא לעברם קריאות קשות. השוטרים העידו כי זועבי כינתה אותם "בוגדים", וקראה לעוברים ושבים לירוק לעברם.

חומרי החקירה בעניינה של ח"כ חנין זועבי הועברו לידי הפרקליטות לפני כשלושה שבועות, ועל פי החלטת ראש האגף לחקירות ולמודיעין, החקירה תנוהל ביחידת להב 433. המחוז הצפוני במשטרת ישראל העביר את החומרים לגורמי הפיקוד, ובהמשך לכך הנחה מפכ״ל המשטרה את ראש האגף לחקירות ולמודיעין לנקוט בכל ההליכים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת בחשד להעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות.

בעקבות ההחלטה לפתוח בחקירה נגדה, טענה חברת הכנסת זועבי כי היא אינה נרתעת מהמהלך. "לא אכנע למי שינסה להשתיק אותי, אני אמשיך בדרכי", הצהירה זועבי. "זה לא מתפקידי לייצג את הקונצנזוס הישראלי ולא אחפש את הסכמתו". חברי כנסת מהימין בירכו על המהלך והביעו תקווה כי זועבי תמצא את עצמה מחוץ למשכן.