החשוד בתקיפת כתב ה-BBC: "בסך הכל החלקתי עליו, אני לא אדם אלים"

אתמול פורסם סרטון בו תועד ישראלי דוחף כתב של רשת BBC ששידר מגבול רצועת עזה. החשוד, שהודה במעשיו ושוחרר למעצר בית, טען היום: "רצתי לכיוון המצלמה, החלקתי ולא הייתה שום כוונה לתקיפה". לדבריו רצה למחות נגד הסיקור והגיע לבד והתעמת באופן מילולי בלבד

הרגע שבו נדחף כתב רשת BBC על ידי ישראלי בזמן דיווח עורר אתמול (ג') סערה בעולם. ד', הישראלי שנעצר, טוען היום כי אמנם קילל את העיתונאי, אך לא תקף אותו פיזית: "אני לא אדם אלים, רצתי לכיוון המצלמה והחלקתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם פירשו את זה איך שהם רצו", הוא אמר לחדשות 2 Online. "כן קיללתי אותו, אבל מי שקיבל מכות זה אני; שרטו אותי בפנים ובגרון. לפני זה הם חסמו אותי. בסך הכל צעקתי, אני דובר ערבית, אני בכלל לא ימני ולא שונא ערבים, רבים מחבריי הם ערבים ואין לי שנאה כלפיהם, היו לי אפילו פועלים ערבים. בסך הכל בדרום אנחנו חיים איתם ביחד".

אז מדוע הגיע ד' לעמדת התקשורת בצד הישראלי של הגבול, בו התעמת עם כתב הרשת הבריטית? "באתי למחות על זה שהוא בא לדבר על החיילים של צה"ל - הם דיברו בינהם על אורון שאול החייל שנעדר, אחר כך הוא התחיל לדבר ואני אמרתי לו שאל ג'זירה לא ישדרו פה ושאני שונא את חמאס". 

"אני הגעתי לבד, והוא שיקר 'ישראלים תוקפים אותי'. איזה ישראלים? לא צריך לעשות את הדברים האלה - אתה במדינה שלנו, תכבד אותה", הוסיף ד'. "רצתי לכיוון המצלמה, החלקתי ולא הייתה שום כוונה לתקיפה, אני לא אדם אלים". ממשטרת שדרות נמסר כי התקבלה תלונה בתחנת יפתח שהועברה לטיפול מרחב שדרות, ובפעילות חקירתית אותר החשוד שנחקר בחשד לתקיפה. כמו כן נמסר כי הוא הודה במעשה ושוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

בסרטון שהוצג אתמול, נהדף לפתח כתב רשת BBC במזרח התיכון פיראת' חאטיב, שניות ספורות לאחר שהחל במסירת הדיווח למגישה באולפן. ברגעים שלאחר התקרית נראו אנשי צוות הצילום כשהם משתלטים על התוקף, זאת בעוד שהאירוע כולו מועבר בשידור ישיר. תוך זמן קצר הועלה התיעוד לרשתות החברתיות, שם הפך ללהיט בתיאור האגרסיביות הישראלית.