"השוטר שהיכה חייל - בושה למשטרה"

מח"ש תחקור את השוטר שתיעוד שלו מכה חייל פורסם לראשונה בחדשות 2 Online. מפקד מחוז ת"א השעה אותו וגורמים במשטרה תוקפים אותו. "כך לא מצופה משוטר להתנהג", אמרו. "אירוע חריג כזה לא יעבור בשתיקה"

התיעוד שפורסם אמש בחדשות 2 Online שבו נראים שני שוטרים מכים חייל צה"ל ואחר כך עוצרים אותו עורר סערה במשטרה וגרר ביקורת חריפה על התנהלותם: "בושה לראות התנהגות כזאת". בעקבות הפרסום שוחרר החייל ממעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה שוטר יס"מ שהוצב ברחוב בחולון שנסגר לתנועה דורש מהחייל שביקש לעבור לעזוב את המקום ומיד לאחר מכן מתחיל להכות אותו נמרצות. שוטר נוסף, שמצטרף אל שוטר היס"מ, החל אף הוא להכות את החייל ולסייע במעצרו. החייל, ד', נלקח לתחנת המשטרה ונשלח לתא המעצר בגין תקיפת שוטרים.

במשטרת מחוז תל אביב רואים בחומרה את התנהגותו האלימה של שוטר היס"מ שהיה הראשון לנקוט באלימות. מפקד המחוז ניצב בנצי סאו השעה את השוטר התוקף מתפקידו והחומר בעניינו הועבר למחלקה לחקירות שוטרים.

התיעוד גרם מבוכה רבה למשטרה

שוטרים שצפו בסרטון אמרו כי מדובר בתיעוד קשה לצפייה וכי הוא השפיע על מצב רוחם של השוטרים. "זה לא משנה אם זה חייל על מדים או אזרח רגיל, כך לא מצופה משוטר להתנהג", אמרו גורמים במחוז תל אביב. "שוטרים עובדים קשה על מנת לשרת את הציבור ואירוע חריג כזה לא יעבור בשתיקה".

קצין המשרת במחוז הוסיף: "זאת בושה לראות התנהגות כזאת של שוטר במשטרת ישראל".

בתגובה רשמית של המשטרה לאירוע נמסר כי "מדובר באירוע שהחל אתמול בשעה 18:00 בעקבות חשד לחפץ חשוד בחולון. העולה מהסרטון הנצפה לא עומד בקנה אחד עם ערכי משטרת ישראל ואנו מגנים התנהגות מעין זו. חומר החקירה הועבר למח"ש".

קרוב משפחתו של החייל: "לא האמנתי שאני בישראל"

כעבור מספר שעות קיבל אחיו של ד' שיחה מתחנת משטרת בת ים, בה נאמר לו כי אחיו נעצר. האח הזדרז לתחנה יחד עם מספר בני משפחה בניסיון לברר מדוע אחיו עצור. בתחנה הסבירו כי החייל תקף באגרסיביות שוטרים.

 אחד מתושבי הרחוב שבו התרחש המעצר יצר קשר עם משפחת החייל וסיפר כי בידיו סרטון ממצלמה שהציב, ובו נראית השתלשלות האירועים. בני המשפחה נותרו המומים לאחר שהבינו על פי הסרטון כי בנם החייל כלל לא תקף את השוטרים.

"כשראיתי את הסרטון לא האמנתי שאני בישראל", סיפר אחיו של ד'. "הייתי בטוח שעובדים עלי, שזה סרטון מארה"ב ששוטרים לבנים מכים ללא סיבה נראית לעין אזרחים שחורים. רק לפי מדי צה"ל הבנתי כי מדובר באחי".