תיק סגור: היועמ"ש הורה לגנוז את תיק שטרית

לאחר שלל בדיקות שנערכו בנושא, אימץ היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין את עמדת הפרקליטות ואגף החקירות - והורה על גניזת תיק ח"כ מאיר שטרית. הח"כ, שכמעט ונבחר לנשיא המדינה, נחשד בביצוע מעשים מיניים בעובדת שהועסקה בביתו. היא סירבה לשתף פעולה עם הפרקליטות ולמסור מידע

התיק נגנז. ח"כ שטרית (יונתן סינדל, פלאש 90)

פרשת העוזרת - תיק סגור: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, סיים את הבדיקה בעניינו של ח"כ מאיר שטרית ואימץ את עמדת הפרקליטות לפיה יש לגנוז את התיק, במסגרתו נחשד שטרית בביצוע מעשים מיניים בעובדת שהועסקה בביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודשיים, על רקע פרסומים בתקשורת במהלך המרוץ לנשיאות, מסר ראש אגף החקירות במשטרה ליועץ המשפטי לממשלה כי בעבר בדקה משטרת ישראל מידע מסוים, אשר עסק בכריתת הסכם בין ח"כ שטרית לבין עובדת שהועסקה בביתו. המשטרה פנתה בשעתו לעובדת, וביקשה ממנה למסור מידע - אך זו סירבה לשתף פעולה. עקב כך, ביקש וינשטיין כי משטרת ישראל תעביר לעיונו את החומרים שנאספו בעניין במשטרה, ובסמוך לקבלתם קיים מספר התייעצויות דחופות. 

אימץ עמדת הפרקליטות. וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

בהמשך לבחינת החומרים, הופיעו בתקשורת פרסומים שונים בדבר מסמכים והקלטות של שיחות בין העובדת לבין ח"כ שטרית, שבהם העלתה העובדת טענות בפני ח"כ שטרית בקשר למעשים מיניים שביצע לכאורה. לאור המידע החדש שהוזכר בפרסומים, הנחה וינשטיין את המשטרה לפנות לעובדת פעם נוספת, ולבחון אם תסכים לשתף פעולה. לאחר מספר פעולות שננקטו, עלה כי העובדת אינה מעוניינת לשתף פעולה ואינה מעוניינת להגיש תלונה במשטרה או להעביר חומרים כלשהם.

לאור מאמצי החקירה שעלו בתוהו, קבע ראש אגף החקירות במשטרה כי אין פעולות נוספות שצפויות להניב ראיות להוכחת ביצוע עבירה פלילית. לעמדתו זה הצטרף פרקליט המדינה - והמליץ לגנוז את התיק. היועמ"ש וינשטיין בחר, כאמור, לאמץ את עמדתם והחליט על סיום הבדיקה בעניין.