רכב שיכור על אופניים חשמליים - ורישיונו נשלל

משטרת אילת גילתה כי רוכב האופניים החשמליים שביצע תאונה שתה יותר מדי. הרוכב התקשה לבצע את בדיקת הינשוף, וגם לאחר שעות כמות האלכוהול בגופו הייתה גבוהה בהרבה מהמותר לנהג ברכב מנועי. לאחר בדיקת ינשוף ושימוע נשלל רישיונו ל-30 יום

אילוסטרציה (חדשות 2)

בדיקת ה"ינשוף" הסגירה את רוכב האופניים החשמליים: נשלל רישיונו של רוכב אופניים שביצע תאונה באילת בסוף השבוע האחרון, כשבגופו נמצאה כמות אלכוהול גבוהה במיוחד. למרות מחאותיו ופציעתו הקלה בתאונה, החליטו שוטרי אגף התנועה של משטרת אילת לאסור עליו לנהוג או לרכוב על אופניים חשמליים בחודש הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תושב אילת שרכב ביום שישי האחרון על אופניים חשמליים בעיר פגע ברכב פרטי, וכאשר הגיעו השוטרים לזירת התאונה הם הריחו אלכוהול שנדף מרוכב האופניים. השוטרים ביקשו ממנו לבצע בדיקת נשיפה על מנת לבדוק האם רכב על אופניו בשכרות, אך הוא התקשה מאוד לבצע גם את המשימה הפשוטה הזו מכיוון שנפצע קלות בתאונה. 

הרוכב הועבר לטיפול רפואי בבית החולים יוספטל בעיר בשל חבלות קלות שנגרמו לו בתאונה, ובסיום הטיפול הרפואי הוחזר אל תחנת המשטרה לצורך בדיקת "ינשוף". למרות שחלפו מספר שעות בין התאונה לבדיקה, התגלה כי רמת האלכוהול הנמדדת בגופו של רוכב האופניים הייתה 850 מיקרוגרם - מעל לפי שלוש מהמותר לנוהג רכב מנועי. מכיוון שמדובר באופניים חשמליים, חל עליו החוק הנוגע לרכב ממונע.

סגן מפקד משטרת התנועה באילת, פקד רם שלום, ערך שימוע לרוכב האופניים והחליט לפסול את רישיונו למשך 30 ימים, כאשר החלטה זאת כוללת בתוכה גם אופניים חשמליים. שלום ציין כי "אופניים, ובכלל כך אופניים חשמליים, חלים על הנהג כלל חוקי התעבורה פרט לרישוי נהיגה ורישוי רכב. לאחרונה אנו עדים להתפשטות תופעת האופניים החשמליים בעיקר בקרב בני נוער אשר לצערנו חלקם אינם מקפידים על רכיבה בטוחה ומסכנים עצמם לשווא".