רונאל פישר שוחרר למעצר בית למשך 12 ימים

עורך הדין החשוד בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט שוחרר בהסכמת הפרקליטות למעצר בית למשך 12 ימים. הדיון בהארכת מעצרו התקיים בהיעדרו של פישר, שאושפז אתמול לאחר שחש ברע. על פישר נאסר ליצור קשר הגורמים המעורבים בפרשה הנחקרת

חש ברע והובהל לבי"ח. פישר (פלאש 90)

עורך הדין רונאל פישר, שנעצר לפני כשבועיים בחשד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט, שוחרר היום (ג') למעצר בית למשך 12 ימים בשל מצבו הרפואי. פישר חשוד בקבלת שוחד תמורת מידע על חקירות משטרה, ותועד לאחר שקיבל מזוודה המכילה כסף מאלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פישר שוחרר ממעצר לאחר כשבועיים, בעקבות הסכמה בין סניגוריתו, עורכת הדין רות דוד לבין הפרקליטות. הצדדים הביאו את ההסכמות בפני בית המשפט שיחליט האם לקבלן, והדיון בהארכת מעצרו התקיים בלעדיו, בשל אישפוזו בבית החולים. בדיון אף נקבע כי אף פישר ייאסר ליצור קשר עם כל אחד מהגורמים המעורבים בפרשה הנחקרת.

אתמול פורסם כי עו"ד פישר הובהל אחר הצהריים לקבלת טיפול בבית חולים, לאחר שחש ברע בעת שנחקר במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בירושלים. בשבוע שעבר טענה נציגת המחלקה לחקירות שוטרים כי נחקרות פרשיות חדשות שמהן עולה לכאורה החשד שפישר מעורב בתיווך לשוחד תמורת מידע על חקירות שמתנהלות במשטרה.

בתחילת החודש, ולאחר ימים ארוכים של חרושת שמועות ברשת, התיר בית משפט השלום בירושלים לפרסום כי פישר חשוד שהציע לאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד, לשלם לו סכומי כסף נכבדים שיועברו לקציני משטרה בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו. בשל החקירה נגדו ומעצרו, הופסקה השתתפותו בתכנית "המיזם".

אלון חסן, ארכיון (פלאש 90)

הפרשה נחשפה לאחר מעצרו של חסן לפני מספר חודשים, כשבמהלך חקירתו חשף בפני החוקרים את ההצעה שקיבל מפישר. לדבריו, פרקליט הצמרת יצר עמו קשר וביקש לייצג אותו, הוא ביקש ממנו בנוסף 150 אלף דולר שאותם יעביר כביכול לקציני משטרה שאותם הכיר עבור מסירת מידע רגיש שעשוי לסייע לו להתחמק מעונש.

כאשר חוקרי המשטרה נוכחו לדעת כי קיים חשד למעורבות של קציני משטרה, הם הפנו את החקירה למחלקה לחקירות שוטרים, שם הוחלט להפעיל את חסן על מנת להפליל את פרקליטו - עו"ד פישר. העברת הכסף בין יו"ר הוועד לשעבר לפרקליט תועדה, אך התברר בשלב מאוחר יותר שהכסף טרם הועבר לגורמים נוספים.

מחומרי החקירה שנאספו עד כה עולה חשד כי פישר הבטיח לפעול לכך ששתי פרשיות משנה שבמסגרתן עלו חשדות נגד אלון חסן לא יבשילו לכדי הגשת כתב אישום נגדו. הוא אף מסר לו פרטים חסויים מהחקירה שמתנהלת נגדו - דבר שעלול לשבש מהלכי חקירה.