עו"ד רונאל פישר חש ברע בחקירה והובהל לבית חולים

עורך הדין החשוד בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט הובהל לקבלת טיפול בבית חולים לאחר שחש ברע במהלך חקירתו במחלקה לחקירות שוטרים. מחר צפויים ימי מעצרו של עו"ד פישר להסתיים וטרם התקבלה ההחלטה האם לבקש מביהמ"ש להאריך את מעצרו

חש ברע והובהל לבי"ח. פישר (פלאש 90)

עורך הדין רונאל פישר, שנעצר לפני כשבועיים בחשד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט, הובהל אחר הצהריים (ב') לקבלת טיפול בבית חולים לאחר שחש ברע בעת שנחקר במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם זאת, במח"ש מתגבשת ההחלטה להסכים לשחרר את פישר מחר למעצר בית. פישר עצמו, ככל הנראה בשל מצב בריאותו, לא יגיע מחר לדיון בבית המשפט.

 בשבוע שעבר טענה נציגת מח"ש כי נחקרות פרשיות חדשות שמהן עולה לכאורה החשד שפישר מעורב בתיווך לשוחד תמורת מידע על חקירות שמתנהלות במשטרה.

בתחילת החודש, ולאחר ימים ארוכים של חרושת שמועות ברשת, התיר בית משפט השלום בירושלים לפרסום כי פיישר חשוד שהציע לאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד, לשלם לו סכומי כסף נכבדים שיועברו לקציני משטרה בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו.

אלון חסן, ארכיון (פלאש 90)

הפרשה נחשפה לאחר מעצרו של חסן לפני מספר חודשים, כשבמהלך חקירתו חשף בפני החוקרים את ההצעה שקיבל מפישר. לדבריו, פרקליט הצמרת יצר עמו קשר וביקש לייצג אותו, הוא ביקש ממנו בנוסף 150 אלף דולר שאותם יעביר כביכול לקציני משטרה שאותם הכיר עבור מסירת מידע רגיש שעשוי לסייע לו להתחמק מעונש.

כאשר חוקרי המשטרה נוכחו לדעת כי קיים חשד למעורבות של קציני משטרה, הם הפנו את החקירה למחלקה לחקירות שוטרים, שם הוחלט להפעיל את חסן על מנת להפליל את פרקליטו - עו"ד פישר. העברת הכסף בין יו"ר הוועד לשעבר לפרקליט תועדה, אך התברר בשלב מאוחר יותר שהכסף טרם הועבר לגורמים נוספים.

מחומרי החקירה שנאספו עד כה עולה חשד כי פישר הבטיח לפעול לכך ששתי פרשיות משנה שבמסגרתן עלו חשדות נגד אלון חסן לא יבשילו לכדי הגשת כתב אישום נגדו. הוא אף מסר לו פרטים חסויים מהחקירה שמתנהלת נגדו - דבר שעלול לשבש מהלכי חקירה.