בגלל המונדיאל: בן 17 מת לאחר שהוכה ע"י חברו

לאחר גמר גביע העולם בכדורגל פרץ עימות פיזי בין קבוצת חברים מכרמיאל, שככל הנראה התערבו על תוצאת המשחק. במהלך העימות אחד הנערים נחבט בראשו ונפגע באורח אנוש - בביה"ח קבעו הרופאים את מותו. הנער החשוד בהכאת חברו נעצר, אך הרופאים משערים כי מום מולד שהוא שהוביל למותו של הנער - ולא המהלומות שספג

המשטרה בוחנת את נסיבות המקרה, צילום ארכי (חדשות 2)

הצפייה המשותפת במשחק הגמר הסתיימה בטרגדיה: עם סיום משחק המונדיאל אמש (א') בין גרמניה לארגנטינה, החלו מספר נערים תושבי כרמיאל להתעמת ביניהם. במהלך הקטטה נחבט נער בן 17 נחבט בראשו, ופונה לבית החולים במצב אנוש - שם מת מפצעיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לאחר שריקת הסיום של משחק הכדורגל, אחד הנערים שצפו במשחק חבט בפניו ובראשו של חברו, כבן 17. כתוצאה מן האגרוף החזק, איבד הנער את הכרתו ופונה לבית החולים נהריה במצב קשה עד אנוש. בבית החולים ביצעו הרופאים ניסיונות החייאה בנער, אך לאחר זמן קצר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

המשטרה פתחה בחקירה ובודקת כעת מה היה הרקע לעימות הפיזי - אחת האפשרויות שנבדקות כעת היא כי הנערים קיימו ביניהם התערבות על תוצאת משחק גמר המונדיאל. הנער בן ה-17 החשוד בהכאת חברו, נעצר לחקירה במשטרה ויובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעכו. בנוסף צפויים היום חוקרי תחנת כרמיאל במשטרה לגבות עדויות מנערים נוספים שהיו עדים לאירוע.

"ייתכן כי המוות נגרם בשל מום מולד - שהתפרץ בעקבות האירוע"

רב-פקד אמג'ד שייח, סגן מפקד תחנת כרמיאל במשטרה, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי "מדובר במקרה טרגי, שאנחנו עדיין בודקים את מהותו. אנחנו מתכוונים לשלוח את הגופה לנתיחה כדי להבין מה גרם למותו של הנער". קרובי משפחתו של הנער סיפרו כי מדובר על בן טובים שמעולם לא הסתבך בצרות. "הוא היה ילד טוב ועדין, תלמיד מצטיין", סיפרו בני המשפחה לחדשות 2.

למרות ההערכה הראשונית כי המכה בראשו של הנער היא שגרמה למותו, פרופ' ז'אן סוסטיאל, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל נהריה, העלה את האפשרות כי הסיבה למותו של הנער היא מום מולד, שהתפרץ במהלך העימות הפיזי: "הנער הובא לבית החולים במצב אנוש. בדיקת סי.טי שנערך לו הצביעה על דימום מאסיבי בצורה האופיינית לדימום במפרצת עורקי המוח - מום מולד".

"מום כזה עלול להביא לפיצוץ כלי הדם במוח בשל התרגשות או בכל אירוע שבו לחץ הדם עולה. אפשר שאירוע הצפייה במשחק גמר המונדיאל הביא להתפרצות המום. ההערכה שלי היא שהנער לא מת ממכת האגרוף בראשו, אבל הדבר ייקבע בנתיחה שלאחר המוות", אמר פרופ' סוסטיאל.