חשד: שוטר מכר מידע מסווג לעבריין בכיר

עוד פרשה חמורה במשטרה: רכז מודיעין מיחידת להב 433 נעצר בחשד שמכר לעבריין בכיר מידע מסווג מתוך חקירות תמורת סכומי כסף גדולים. יחד עם השוטר נעצר גם העבריין החשוד שקנה את המידע ואזרח שחשוד בתיווך ביניהם

השוטר נעצר במסגרת חקירת מח"ש (חדשות 2)

בית משפט השלום בירושלים התיר היום (ה') לפרסום כי במחלקה לחקירות שוטרים מתקיימת בשבועות האחרונים חקירה סמויה נגד רכז מודיעין שעל פי החשד מכר מידע מתוך חקירות מודיעין לעבריין בכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רכז המודיעין, מיחידת להב 433, נעצר במסגרת החקירה. על פי החשד, הוא מכר את המידע המסווג לעבריינים תמורת סכומי כסף גדולים. יחד עם רכז המודיעין נעצר גם אזרח שעל פי החשד תיווך במכירת המידע. בנוסף, נעצר העבריין החשוד בקניית המידע מהשוטר.

מדובר בפרשה נוספת שמביכה את המשטרה. בשבוע שעבר נעצר עו"ד רונאל פישר החשוד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. על פי החשד, פישר הציע לאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד, לשלם לו סכומי כסף נכבדים שיועברו לקציני משטרה בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו. עדיין לא ברור האם פישר קיים את הבטחותיו ואכן שילם כסף לקציני משטרה תמורת המידע. עם זאת, קצין משטרה נחקר באזהרה בפרשה.

הפרשה נחשפה לאחר מעצרו של חסן לפני מספר חודשים, כשבמהלך חקירתו חשף בפני החוקרים את ההצעה שקיבל מפישר. לדבריו, פרקליט הצמרת יצר עמו קשר וביקש לייצג אותו, הוא ביקש ממנו בנוסף 150 אלף דולר שאותם יעביר כביכול לקציני משטרה שאותם הכיר עבור מסירת מידע רגיש שעשוי לסייע לו להתחמק מעונש.