המשטרה המליצה: חקירה פלילית נגד ח"כ זועבי

אגף החקירות ומודיעין במשטרה המליץ לפרקליטות המדינה לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ חנין זועבי בחשד להסתה לאלימות ולהעלבת עובד ציבור. למרות הקריאות שנשמעו בציבור להעמיד את חברת הכנסת לדין בעקבות התבטאויותיה, ההמלצה על פתיחה בחקירה באה על רקע מקרה בו זועבי תקפה מילולית שני שוטרים

תיחקר במשטרה? חנין זועבי (AP)

בשבועות האחרונים ספגה ח"כ חנין זועבי ביקורת רבה בעקבות התבטאויותיה - ובמרכזן הטענה כי חוטפי שלושת הנערים נפתלי פרנקל ז"ל, אייל יפרח ז"ל וגיל-עד שער ז"ל אינם טרוריסטים. היום (ד') המליצה המשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת, בחשד להסתה לאלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות הקריאות הרבות שנשמעו להעמיד את זועבי לדין על רקע אמירותיה, ההמלצה לפתוח בחקירה נגד חברת הכנסת הגיעה דווקא בעקבות מקרה אחר. ביום ראשון האחרון הגיע דיווח משוטר תחנת נצרת שטען כי לאחר שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר, החלה ח"כ חנין זועבי לקרוא לעברו ולעבר שוטר נוסף קריאות גנאי קשות.

לדברי המשטרה, מעשיה של חברת הכנסת הם בבחינת העלבת עובד ציבור וכי קיים חשד להסתה לאלימות. לפיכך הורה מפכ״ל המשטרה לראש האגף לחקירות ולמודיעין, לנקוט בכל ההליכים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית נגד חנין זועבי. ראש האגף הנחה כי יש להעביר את החומר לפרקליטות המדינה, תוך שציין את עמדתו לפיה יש מקום לפתוח בחקירה פלילית בעניין.

"ההחלטה לפתוח בחקירה נגד חנין זועבי מוצדקת אך לא תביא לכדי הרשעה", הגיבה סגנית השר ציפי חוטובלי. "פעם אחר פעם נוכחנו לראות כיצד המערכת המשפטית מתערבת ומבטלת את פסילתם של זועבי וחבריה, שנקבעו באופן חוקי ודמוקרטי. כל עוד לא יוצבו גבולות למערכת המשפט, זועבי תמשיך לחתוך תחת מדינת ישראל בתור חברת כנסת".

לאחר חטיפת שלושת הנערים התבטאה ח"כ חנין זועבי באמצעי התקשורת וטענה כי "החוטפים מתוסכלים ומסכנים, הם לא טרוריסטים. ישראל חסמה בפניהם כל אפיקי השינוי העתידי, ועכשיו היא תלמד לקח מהתסכול והסבל העז שהעם הפלסטיני חי בו יום יום".