הפיצוץ בחנות בחיפה: נעצר חשוד בהצתה

צעיר תושב חיפה נעצר בחשד שהצית במכוון את בלון גז של חנות בחיפה אמש וגרם לנפגעים ולנזק. במשטרה מעריכים כי הרקע למעשה הוא סכסוך עסקי. הילדה שנפצעה נותחה במהלך הלילה ומצבה מוגדר קשה אך יציב

הפיצוץ שאירע אמש (שני) בחיפה מסתמן כפלילי: המשטרה עצרה חשוד במעשה, תושב העיר כבן 29, בחשד שהצית במכוון את בלון הגז של החנות וגרם לחבלה בכוונה מחמירה. בתחילה העריכו במשטרה כי הפיצוץ נגרם מבלון גז שהתלקח במקרה, אך ממצאי החקירה הצביעו על כך שהפיצוץ היה מכוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי הדליקות מטעם רשות הכבאות מצאו בזירה ממצאים המעידים על חשד לארוע על רקע פלילי. החשוד נעצר לאחר מאמץ מודיעיני של משטרת חיפה, ויובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בחיפה. במשטרה מעריכים כי הרקע למעשה הוא סכסוך עסקי, וככל הנראה התכוון החשוד להצית את העסק מבלי לגרום לנפגעים.

ג'סיקה ארול, הילדה בת ה-9 שנפצעה בשריפה, נותחה הלילה בבית החולים רמב"ם בחיפה, ומצבה מוגדרה כעת קשה אך יציב. היא מאושפזת בטיפול נמרץ ילדים, מורדמת ומונשמת. אחיה סוקראט בן ה-16 עדיין מאושפז בבית החולים להשגחה, ופצועה נוספת שוחררה לביתה.

"ג'סיקה כזו ילדה יפה, רק לפני ארבעה ימים חגגה יום הולדת", אמרה לחדשות 2 Online אמה, סהאם ארול. "היא תלמידה מצטיינת. כרגע אני מרוכזת במצבה הבריאותי ומקווה שהאשמים ישלמו את המחיר".

זירת הפיצוץ, אמש

יוסוף ארול, אביהם של הילדים, אמר אתמול לחדשות 2: "הילדים טיילו עם הכלב של השכנה כמו בכל ערב, אני בהלם עד עכשיו. הבן שלי התקשר אליי וצעק 'ג'סיקה על הרצפה, אחותי אחותי'. הוא לא יכל לדבר ומיד הגענו לבית החולים רמב"ם. אנחנו לא יודעים עדיין שום דבר. ממה שראיתי זה נראה כמו מלחמה".

פראמדיק מד"א רומן קובזן שהגיע לזירת האירוע סיפר כי "עשן רב עוד נותר בזירה ובסמוך למקום נמצאה מוטלת הילדה כשהיא מחוסרת הכרה". קובזן הוסיף: "מצאתי את הילדה כשהיא במצב קריטי, מוטלת על הקרקע ועם חבלת ראש משמעותית. הענקתי לה טיפול מתקדם והנשמה מלאכותית על מנת לסייע לה".

רשף חמוד מרזוק, מפקד משמרת בשירותי כבאות חיפה, אמר אמש: "הזירה הזכירה לנו זירת פיגוע. עדיין איננו יודעים בוודאות שמדובר בפיצוץ נפחי של גז אך לפי ההערכה ראשונית יש מיכל גז בתוך הקיוסק ואנחנו בודקים את הנסיבות".