תיעוד: כך הפילו מעצבי השיער את סוחרי הסמים

מספרת "תלתלים" בהרצליה נראתה אולי כמקום תמים, אך בתוכו שתלו שוטרי מרחב ירקון צעירים שנשלחו במיוחד לקורס ספרות ופעלו כסוכנים סמויים. בין התספורות, ביצעו השניים עסקאות סמים, שוחחו עם לקוחות, נחשפו למידע והכל תועד במצלמות האבטחה. הבוקר פשטה המשטרה על בתיהם של 39 חשודים בסחר בסמים ועצרה אותם

ספרים בשירות המשטרה: שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם, שהוכשרו כמעצבי שיער, פעלו כסוכנים סמויים במספרה בהרצליה. במהלך פעולתם הם הצליחו להפליל 39 חשודים בעבירות של סחר בסמים מסוכנים. הבוקר (ב') במבצע מיוחד פשטו שוטרי מרחב ירקון על בתי החשודים ועצרה אותם.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מספרות ידועות כצומת מרכזי למידע ובמשטרה החליטו לנצל את היתרון של השיחות בין הספרים ללקוחות. הם איתרו צעיר, שאביו עובד כשוטר, והיה בעל רקע בעיצוב שיער כבר מגיל צעיר. ביחד איתו לקחו צעירה נוספת - והשניים נשלחו לקורס ספרות שם התמקצעו שניהם במקצועות השיער. בתום ההכשרה הפך הצעיר למעצב מן המניין, במספרת "תלתלים", ואילו הצעירה שובצה כחופפת במספרה.

במהלך עבודתם במקום, נחשפו הסוכנים-ספרים לעסקאות סמים שונות. הם התחברו עוד ועוד אל באי המספרה רכשו בעצמם קוקאין, חשיש ו-L.S.D, בעשרות הזדמנויות שונות והציעו ללקוחות לקנות סמים. כל העת, תיעדו מצלמות האבטחה של המספרה את המעשים וכך נאספו ראיות כדי להפליל את החשודים, חלקם קטינים בני 17. 

הסוכנת: "לא פחדנו"

לא רק עסקאות סמים חלפו בין התספורות. גורם בכיר, הבקיא בפרטי החקירה סיפר כי הסוכנים שמעו סיפורים גם על אירועי אלימות באזור ואפילו נחשפו לפרטים אודות אירועי ירי.

המבצע המיוחד במספרת "תלתלים" נמשך כשנה ובסופו יצאו שוטרי מרחב ירקון לגל המעצרים. "במהלך השהות שלנו במספרה יכולנו להיחשף ולראות מספר רב של אנשים מבני נוער עד חיילים וכל סוגי האוכלוסייה פחות או יותר שצורכים או סוחרים בזה. רוב ההצעות שהתקבלו היו מהלקוחות לא היינו צריכים לגשת אליהם או לרדוף אחריהם, זה הגיע מהצד שלהם והם שמחו לעשות את זה, אפילו באהדה", סיפר אחד הסוכנים לאחר הפשיטה לחדשות 2 online.

הסוכנת הוסיפה כי לא חששו שיחשפו במהלך עבודתם. "לא היה פחד שיעלו עלינו אבל היו כל מיני ספקות של אנשים שעשינו איתם עסקאות סמים", אמרה. "אבל כמו שלימדו אותנו אני ושותפי לימדנו אותם מהר מאוד לשכוח את המחשבות האלה ויצאנו מזה".

 

רכשו קוקאין ו-LSD (מצלמת אבטחה)

"הקמנו עסק שילקט עבריינים"

כאות הוקרה לפועלם של מעצבי השיער בשירות המשטרה העניק להם הבוקר מפקד מחוז ת"א ניצב בנצי סאו תעודות הוקרה ומדי שוטרים. "אני גאה במעמד זה והפעילות ראויה להערכה", אמר סאו לסוכנים.

מפקד המחוז הנחה את השוטרים והקצינים להמשיך ולהיות נחושים וממוקדים במיגור נגע הסמים. "הדבר מהווה איום על חוסנה של החבר הישראלית ויש להלחם בו בנחישות בלתי מתפשרת", הדגיש.

מפקד מרחב ירקון, תנ"צ יהודה דהן, שעמד בראש המבצע ציין כי מדובר היה בהפעלה ייחודית. "ממש הקמנו עסק לטובת העניין מתוך כוונה שהמקום הזה ילקט לתוכו עבריינים מהאזור", סיפר דהן. "הרצליה היא עיר מצויינת אך גם באים בקרבה מבפנים ומבחוץ עבריינים רבים, וכפי שתכננו הם אכן הגיעו למספרה ובסוף ההפעלה עצרנו 39 סוחרי סמים, חלקם גם קטינים. חלק מהעצורים הם יעדים של מרחב ירקון".