פרשת פישר: צפו באלון חסן מתעצבן

יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד שיתף פעולה עם אנשי המחלקה לחקירות שוטרים, חתם על עסקה עם הפרקליטות אבל עדיין אינו להוט לשוחח עם כלי התקשורת. חסן לא ראה בעין יפה ניסיון לקבל ממנו תגובה בזמן שטייל עם כלבו. וגם: מה ירוויח חסן במסגרת העסקה שחתם עם הפרקליטות?

עד לרגע שבו התיר בית המשפט לפרסם את פרטי הפרשה שהיו מי שטענו שהיא עלולה לגרום לטלטלה בצמרת המשטרה, שמו של אלון חסן אוזכר לאחרונה בעיקר בשל החקירות בעניינו. היום (א') התברר כי חסן עבר צד, שיתף פעולה עם המשטרה וחתם על עסקה עם הפרקליטות, אבל מתברר שיש הרגלים שלא משתנים כל כך מהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בניסיון לקבל תגובה ראשונה לפרשה, שוחחנו היום עם חסן במהלך טיול שערך עם כלבו. חסן, כהרגלו, לא אהב במיוחד את המצלמה. "תיזהר שהכלב לא יקפוץ עליך ואז אתם תתבעו אותי, ערוץ 2", הטיח בנו חסן. "אתה רוצה שאני אשלח אותו? אתה מטריד אותי".

עו"ד רונאל פישר

במסגרת העסקה שחתם חסן עם הפרקליטות, יזכה יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד לחסינות בשתי פרשות, אותם מכנים במחלקה לחקירות שוטרים ובפרקליטות "משניים".

הפרשה הראשונה מכונה "פרשת הבוררות". במהלך בוררות בין חסן לבין איש עסקים שטען כי זה חייב לו כמיליון שקלים, נאספו מסמכים שעשויים היו להפליל את חסן בשימוש בחשבוניות פיקטיביות.

הפרשה השנייה עליה יקבל חסן חסינות היא חשד שעלה ולפיו השתמש חסן בשירותיו של עורך דין שהעניק שירותים משפטיים לנמל. עורך הדין קיבל שכר של 76 אלף שקלים מהנמל עצמו, אבל העניק שירותים משפטיים לחסן ולחברות הפרטיות שלו.

עימות בחקירה

למחרת מעצרו של עורך הדין רונאל פישר בחשד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט, ערכו חוקרי המשטרה עימות בינו לבין לקוחו לשעבר אלון חסן. בוויכוח סוער ויצרי מאוד ביניהם, טפלו השניים האשמות קשות האחד כלפי האחר.

רונאל פישר ואלון חסן

חסן (לפישר): "מכרת אותי, סחטת אותי. הצעת לי לשחד קצינים בכירים כדי שיסגרו לי תיקים".

פישר: "אתה מעליל עליי עלילת דם. אתה בסך הכל לקוח שמנסה להתחמק מתשלום שכר הטרחה".

בסביבתו של עו"ד פישר מסרו כי אין מחלוקת שהדברים שמיוחסים לו נאמרו, אך לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים הוא אמר כי זו הייתה דרכו היחידה לגבות את שכר הטרחה: "עבדתי בעבור אלון חסן וייצגתי אותו באין-ספור ערכאות. הוא פרס לי המחאות למשך שנתיים או שלוש אבל רק כשהתחלתי להפקיד אותן - הגיע מכתב מאחת החברות שלו. רק בדרך הזו יכולתי לקבל את הכסף שהוא חייב לי".

פרקליטיו של עו"ד רונאל פישר, שנעצר בשבוע שעבר טוענים כי גורמים שונים מבקשים לפגוע בו בשל הצלחותיו בתחום המקצועי. "עו"ד פישר לא עושה הנחות, לא לעצמו ולא לאחרים, כאשר הדבר נוגע לטיפול בלקוחות המשרד, ולכן ברור מדוע הצלחותיו ויכולותיו המוכחות ממריצות גורמים שונים ואינטרסנטים לנסות ולפגוע בו", מסרו פרקליטיו של פישר.