מדוע המשטרה חשפה את פרטי חקירת רצח שלי דדון ז"ל מוקדם מהצפוי?

צו איסור הפרסום שניתן בעניין רצח שלי דדון ז"ל, היה בתוקף עד לשבוע הבא. ואולם, במשטרה החליטו לחשוף את החשוד ברצח הצעירה כבר היום. כעת נשאלת השאלה - מדוע החליטו במחוז הצפוני לחשוף דווקא עכשיו את החשוד ברצח?

שלי דדון ואביה (באדיבות המשפחה)

צו איסור הפרסום על פרטי חקירת רצח שלי דדון ז"ל היה תקף עד לתאריך 14 ביולי. למרות, במשטרה החליטו באופן תמוה להסיר אותו מוקדם מהצפוי - היום. שעה קלה לאחר הפרסום אודות מעצרם של יהודים החשודים ברצח הנער משועפאט. יש מי שמרימים גבה בעקבות ההחלטה הזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במחוז הצפוני במשטרה תכננו לחשוף את פענוח הרצח של שלי דדון המדובר לקראת סוף השבוע או לכל היותר בשבוע הבא. גורמים במשטרה הציעו שני הסברים להקדמת מועד הסרת הצו.

"בגלל המהומות?" (ארכיון) (רויטרס)

הראשון נעוץ בהתפתחויות בחקירת רצח הנער מוחמד אבו-ח'דיר. הגורמים סבורים שבמחוז הצפוני ניסו להסיט את תשומת הלב ממעצר החשודים ברצח הנער משועפאט בכדי ליצור איזון ולהביא להרגעת הרוחות בשל המהומות שפרצו ברחבי הארץ.

ההסבר השני שניתן על ידי הגורמים טמון בפרשה אחרת שבגינה נעצר פרקליט הצמרת רונאל פישר. הסברה הרווחת היא שבמשטרה ניסו לצמצם את העניין התקשורתי ואת תשומת הלב הציבורית מהפרשה שכונתה ככזו שיכולה "לטלטל את המשטרה", ולכן ניסו באמצעות חשיפת פרטי חקירת רצח שלי דדון להסיט את הזרקור מהפרשה.