פרקליט הצמרת החשוד: עו"ד רונאל פישר

הפרשה שמסעירה את המשטרה נחשפת: רונאל פישר הוא עורך הדין שעל פי החשד הציע לאלון חסן מידע אודות חקירתו מקציני משטרה בתמורה למאות אלפי דולרים. העברת הכספים לפישר תועדה על ידי המשטרה, ונבדקת מעורבותם של קציני משטרה בפרשה. פרקליטיו של פישר: "הסיפור יחלוף בלא כלום"

"המיזם" נחשף, פישר (רונן פדידה)

הפרשה שעלולה לגרום לרעידת אדמה במשטרה נחשפת: רונאל פישר הוא עורך הדין שנעצר בשבוע שעבר בחשד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט - כך התיר היום (א') בית משפט השלום בירושלים לפרסום, זאת לאחר ימים ארוכים של חרושת שמועות ברשת. פישר חשוד שהציע לאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד, לשלם לו סכומי כסף נכבדים שיועברו לקציני משטרה בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה נחשפה לאחר מעצרו של חסן לפני מספר חודשים, כשבמהלך חקירתו חשף בפני החוקרים את ההצעה שקיבל מפישר. לדבריו, פרקליט הצמרת יצר עמו קשר וביקש לייצג אותו, הוא ביקש ממנו בנוסף 150 אלף דולר שאותם יעביר כביכול לקציני משטרה שאותם הכיר עבור מסירת מידע רגיש שעשוי לסייע לו להתחמק מעונש.

כאשר חוקרי המשטרה נוכחו לדעת כי קיים חשד למעורבות של קציני משטרה, הם הפנו את החקירה למחלקה לחקירות שוטרים, שם הוחלט להפעיל את חסן על מנת להפליל את פרקליטו - עו"ד פישר. העברת הכסף בין יו"ר הוועד לשעבר לפרקליט תועדה, אך התברר בשלב מאוחר יותר שהכסף טרם הועבר לגורמים נוספים.

אלון חסן, ארכיון (פלאש 90)

מחומרי החקירה שנאספו עד כה עולה חשד כי פישר הבטיח לפעול לכך ששתי פרשיות משנה שבמסגרתן עלו חשדות נגד אלון חסן לא יבשילו לכדי הגשת כתב אישום נגדו. הוא אף מסר לו פרטים חסויים מהחקירה שמתנהלת נגדו - דבר שעלול לשבש מהלכי חקירה.

בשלב זה אין לחוקרים מידע כי עו"ד פישר אכן מימש את הבטחתו והעביר סכומי כסף לקציני משטרה, זאת בניגוד לדיווחים הראשוניים שלפיהם קצינים בכירים מעורבים בפרשה. עם זאת נבדק החשד שעורך הדין עשה שימוש בקשריו ההדוקים עם קציני משטרה גם במקרים אחרים, עם עבריינים נוספים שאותם ייצג בעבר.

"אני נראה מטולטל?", דנינו (רויטרס)

במחלקה לחקירת שוטרים נמשכת החקירה שבמסגרת נבדק כיצד הגיע המידע הרגיש לפרקליט הצמרת, המוכר בין היתר בשל קשריו עם קצינים בכירים בעבר ובהווה. בסוף השבוע התייחס המפכ"ל בזילזול לפרשה כשאמר בתגובה לשאלת כתב: "אני נראה לך מטולטל?".

הבוקר החליט בית משפט השלום בירושלים להתיר את פרטי החקירה לפרסום, זאת לבקשת עורכי הדין של חברת החדשות ד"ר ישגב נקדימון ודקלה בירן, וכן של כלי תקשורת נוספים. המשטרה נאלצה בימים האחרונים להתמודד עם גל השמועות והידיעות שהתפשטו ברשת, בין היתר לאחר הפרסום כי רונאל פישר פורש מסיבות שאינן ידועות מתכנית הטלוויזיה שבה הוא משמש כשופט.

בארגון, שספג בעת האחרונה לא מעט ביקורת ציבורית בשלל מקרים מביכים, התייחסו בסוף השבוע לפרסומים אודות הפרשה וטענו כי הם נועדו לפגוע בשוטרים ובמפכ"ל יוחנן דנינו. "הפרסומים רוויים בכותרות וברמיזות שיש בהן כדי להכפיש 30,000 שוטרים מסורים העושים לילות כימים למען בטחון אזרחי ישראל", נכתב בהודעת המשטרה. "תכליתם לפגוע במשטרה ובעומד בראשה".

פרקליטיו של פישר אמרו בתגובה לחשדות כי "עו"ד פישר לא עושה הנחות, לא לעצמו ולא לאחרים, כאשר הדבר נוגע לטיפול בלקוחות המשרד, ולכן ברור מדוע הצלחותיו ויכולותיו המוכחות ממריצות גורמים שונים ואינטרסנטים לנסות ולפגוע בו".

עוד נמסר כי "המשרד מעולם לא זכה להנחות מגורמי אכיפה שונים ובמסגרת הטיפול המשפטי, נלחם הוא והופך כל אבן, ומעלה כל טענה, מבלי לחשוש מדבר. גם כעת, דבר לא ימנע ממשרדנו להמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר עבור לקוחותיו. עו"ד פישר עושה כל הדרוש לבירור הדברים במהרה, ומשכך, אנו משוכנים כי הסיפור יחלוף בלא כלום".

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן.