הפרשה המטלטלת: עו"ד מוכר הציע לאלון חסן לשחד קציני משטרה

בית המשפט התיר לפרסם את פרשת השחיתות החדשה: עורך דין מפורסם מאוד נעצר בחשד שהציע ליו"ר המודח של ועד עובדי נמל אשדוד לשלם כסף לקציני משטרה. בתמורה הבטיח לפעול לכך ששתי חקירות נגדו לא יהפכו לכתבי אישום. הוא חשוד גם שמסר לחסן פרטים חסויים מחקירה המתנהלת נגדו‎

אלון חסן, ארכיון (פלאש 90)

לאחר ימים של רמזים ושמועות, הפרשה שעלולה לגרום לרעידת אדמה במשטרה נחשפת - באופן חלקי: בית משפט השלום בירושלים התיר היום (א') לפרסום כי המחלקה לחקירות שוטרים עצרה ביום חמישי בשבוע שעבר עורך דין מוכר בחשד שהציע לאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד, לשלם לו סכומי כסף נכבדים שיועברו לקציני משטרה בתמורה לסגירת תיקי חקירה נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה נחשפה לאחר מעצרו של חסן לפני מספר חודשים, כשבמהלך חקירתו חשף בפני החוקרים את ההצעה שקיבל מעורך הדין. לדבריו, פרקליט הצמרת יצר עמו קשר וביקש לייצג אותו, הוא ביקש ממנו בנוסף 150 אלף דולר שאותם יעביר לקציני משטרה שאותם הכיר עבור מסירת מידע רגיש שעשוי לסייע לו להתחמק מעונש.

כאשר חוקרי המשטרה נוכחו לדעת כי קיים חשד למעורבות של קציני משטרה, הם הפנו את החקירה למחלקה לחקירות שוטרים. שם הוחלט להפעיל את חסן על מנת להפליל את עורך הדין. העברת הכסף בין יו"ר הוועד לשעבר לפרקליט תועדה, אך התברר בשלב מאוחר יותר שהכסף טרם הועבר לגורמים נוספים.

עורך הדין המוכר חשוד כי ביצע בכך עבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. בית משפט השלום התיר לפרסם את פרטי הפרשה, אך הורה לעכב בשלב זה את פרסום שמו של עורך הדין עד לשעות הצהריים על מנת לאפשר לפרקליטיו להגיש ערעור בנושא. הפרסום הותר לבקשת עורכי הדין של חברת החדשות ד"ר ישגב נקדימון ודקלה בירן, וכן של כלי תקשורת נוספים.

שוב בכותרות: נמל אשדוד (דוברות נמל אשדוד)

מחומרי החקירה שנאספו עד כה עולה חשד כי עורך הדין הבטיח לפעול לכך ששתי פרשיות משנה שבמסגרתן עלו חשדות נגד אלון חסן לא יבשילו לכדי הגשת כתב אישום נגדו. הוא אף מסר לו פרטים חסויים מהחקירה שמתנהלת נגדו - דבר שעלול לשבש מהלכי חקירה.

בשלב זה אין לחוקרים מידע כי עורך הדין החשוד אכן מימש את הבטחתו והעביר סכומי כסף לקציני משטרה, זאת בניגוד לדיווחים הראשוניים שלפיהם קצינים בכירים מעורבים בפרשה. עם זאת נבדק החשד שעורך הדין עשה שימוש בקשריו ההדוקים עם קציני משטרה גם במקרים אחרים, עם עבריינים נוספים אותם ייצג בעבר.

"אני נראה מטולטל?", דנינו (רויטרס)

במחלקה לחקירת שוטרים נמשכת החקירה שבמסגרת נבדק כיצד הגיע המידע הרגיש לעורך הדין, המוכר בין היתר בשל קשריו עם קצינים בכירים בעבר ובהווה. בסוף השבוע התייחס המפכ"ל בזילזול לפרשה כשאמר בתגובה לשאלת כתב: "אני נראה לך מטולטל?".

בארגון, שספג בעת האחרונה לא מעט ביקורת ציבורית בשלל מקרים מביכים, התייחסו בסוף השבוע לפרסומים אודות הפרשה וטענו כי הם נועדו לפגוע בשוטרים ובמפכ"ל יוחנן דנינו. "הפרסומים רוויים בכותרות וברמיזות שיש בהן כדי להכפיש 30,000 שוטרים מסורים העושים לילות כימים למען בטחון אזרחי ישראל", נכתב בהודעת המשטרה. "תכליתם לפגוע במשטרה ובעומד בראשה".

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן.