פרשה חדשה במשטרה: "הפרסום נועד לפגוע במפכ"ל"

פרשה חדשה הנוגעת למשטרה עלולה לטלטל את הארגון. פרטי הפרשה עדיין אסורים לפרסום, אך בעמוד הפייסבוק של הארגון מתחו ביקורת חריפה: "יש בפרסומים להכפיש 30 אלף שוטרים"

מפכ"ל המשטרה, דנינו (רויטרס)

בעת האחרונה נחקרת פרשה שפרטיה אסורים לפרסומים ועלולה להציב את המשטרה באור שלילי ביותר. היום (ו') מגיבים בארגון, שספג לאחרונה לא מעט ביקורת וטלטלות, וטוענים כי הפרסומים אודות הפרשה, נועדו לפגוע בשוטרים ובעומד בראשם - המפכ"ל יוחנן דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החל מאמש אנו עדים לפרסומים באמצעי התקשורת השונים, הרוויים בכותרות וברמיזות שיש בהן כדי להכפיש 30,000 שוטרים מסורים העושים לילות כימים למען בטחון אזרחי ישראל, זאת מבלי שתינתן לנו האפשרות להתייחס לנושא, שכן פרטי הפרשה, לכאורה, במידה ויש כזו, כלל אינם מצויים בפנינו", נכתב היום בעמוד הפייסבוק של המשטרה.

עוד נכתב כי "ראוי היה להמתין ולהימנע מפרסומים חסרי תוכן המבוססים על הערכות וספקולציות, תוך שעל מנת להעצים את הדרמה מצורפת להם רשימת אירועים שאינם קשורים זה בזה ותכליתם לפגוע במשטרת ישראל ובעומד בראשה".

גורמים במשטרה טוענים כי מדובר בשורה של מקרים המציגים את המשטרה באור שלילי, אך אינם מייצגים את עבודת הארגון. "זה כאילו שהכל התנקז לתקופה אחת", אמר קצין בכיר לחדשות 2 Online. "חשוב שהציבור יידע שיש משטרה טובה, אבל אתם מפרסמים רק את הצדדים הפחות טובים שלנו".

לעומתו, אומרים קצינים נוספים כי לא הופתעו מהפרשה, והביעו תקווה כי פרסומה בעתיד יביא לשינוי רוחבי בארגון. "הגיע הזמן שהפרשות הללו, המגיעות אחת אחרי השנייה יגרמו למקבלי ההחלטות להבין שצריך שינוי יסודי בארגון".

הקצין אף תקף את התנהלות המפכ"ל ואמר כי "כל פרשה עוברת מעליו ומצדדיו, הוא מצליח לנתק את עצמו מכל האירועים האחרונים. הוא היחיד שהכל בסדר אצלו, אבל הפעם, אם הפרשה אכן נכונה, אני חושב שזה יגיע עד לכיסא שלו".