הוצת רכבה של ההרוגה באסון הגז בירושלים

חודשים בודדים חלפו מאז אירע פיצוץ בלון הגז בירושלים שהביא למותם של ארבעה בני אדם, וגם הלילה אפפה האש את שכונת גילה בעיר, כשהוצת רכבה של אחת מהרוגות האסון. "האירוע מוביל חטא על פשע", אמר אחד מתושבי השכונה לחדשות 2 Online

רכבה השרוף של שוורץ ז"ל (צילום: עופר איובי)

רכבה של לינדה שוורץ ז"ל, שנהרגה בפיצוץ בלון הגז בשכונת גילה לפני כחצי שנה, הוצת הלילה (ד'), סמוך לבית שבו התגוררה. ההדף הרב שנוצר בפיצוץ החריב חלק גדול מבניין המגורים, ופגע גם ברכבה של שוורץ שעמד מאז הפיצוץ מחוץ לבניין. כוחות הכיבוי של מחוז ירושלים השתלטו על האש והעבירו את פרטי המקרה לחקירת המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כבר תקופה ארוכה ביקשתי מעיריית ירושלים שיקצו רכב לפינוי הרכב הפגוע", סיפר עופר איובי, ראש המנהל הקהילתי בגילה, בשיחה עם חדשות 2 Online. "הם בינתיים הדביקו מדבקת אזהרה לרכב שנפגע, אך זה לא הועיל".

איובי המשיך וסיפר שהעירייה סירבה לפנות את המכונית בטענה כי רק בעל הרכב רשאי לבקש זאת. "אמרתי להם שאלא אם כן הם רוצים להעלות באוב את בעל הרכב, אין שום אפשרות לקבל את אישורו", הסביר איובי. "התקשרתי לגורמים בעירייה והתחייבתי כי הרכב באחריותי, אבל הם לא קיבלו את זה".

דליפת הגז הובילה למותם של ארבעה - שלושה מהם בני משפחה אחת

אנשי שכונת גילה סיפרו כי הצתת הרכב הלילה החזירה תושבים רבים לטראומה שחוו לפני מספר חודשים: "השכנים שוב ראו מראות של אש, של כוחות כיבוי ושריפה. לא היו צריכים להגיע למצב הזה, מספיק שהבניין עדיין הרוס, האירוע הזה פשוט מוסיף חטא על פשע", אמר איובי בכעס.

בפיצוץ בלון הגז שאירע באמצע חודש ינואר נהרגו גם בני משפחת טופאן - אברהם (56), גלית (42) ויוסף חיים (2). לינדה שוורץ ז"ל מתה מפצעיה לאחר שבוע שבו הייתה מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם במצב קשה. גם הוריה הקשישים של שוורץ שהתגוררו עמה נפגעו מההדף שגרם הפיצוץ.

חקירת המשטרה העלתה כי מקור דליפת הגז שהובילה לפיצוץ הקשה היה בביתה של משפחת שוורץ. בתחילת החקירה עלה חשד כי הסיבה לפיצוץ נגרמה בשל רשלנות של טכנאי גז שהוזעק למקום בערב הפיצוץ, אבל עזב את המקום ללא טיפול בתקלה שגרמה לריח חריף של גז. בסופו של דבר לא הוגשו אישומים נגד הטכנאי.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "לעירייה אין סמכות חוקית לפנות רכב נטוש באופן מיידי, בניגוד לנוהל 'רכש נטוש', ללא הסכמת הבעלים , היורשים, או האפוטרופוס של הבעלים. ראש המנהל הקהילתי פנה בבקשה לביצוע הפינוי וטען כי הוא האחראי לרכב, היות ולגב' שוורץ ז"ל אין יורשים. העירייה ביקשה אישור רשמי המעיד על ייפוי כוח, או מינוי שלו כאפוטרופוס שלו על הנכסים, כתנאי לכך שלאישורו יהיה תוקף. היות ולא הוצג אישור כמבוקש על ידי ראש המנהל הקהילתי - לא ניתן היה לאשר חוקית את הפינוי".