נהריה: אחיו של מיכאל מור נורה למוות

כוחות משטרה גדולים הוזעקו הערב לרחוב אביר יעקב בעיר, בעקבות דיווח על מספר יריות שנורו לעברו של באדר מור, עבריין מוכר שהשתחרר לאחרונה המכלא. במשטרה מעריכים כי מדובר בניסיון חיסול על רקע סכסוך בין עבריינים. מור הובהל במצב אנוש לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו

זירת הירי בנהריה (יעקב הרצקוביץ)

חשד לחיסול בנהריה: באדר מור, אחיו של העבריין מיכאל מור, נורה הערב (ג') בעיר, נפצע אנושות ומת מפצעיו בבית החולים. במשטרה מעריכים כי הרקע לאירוע הוא סכסוך בין עבריינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מור נמצא ברחוב יעקב אביר בעיר עם מספר פצעי ירי בפלג גופו העליון. פרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לו טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים בעיר כשמצבו מוגדר אנוש. בבית החולים הוא הוא נכנס לחדר הניתוח שם הרופאים נאבקו על חייו, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. חקירת הירי הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז חוף בפיקודו של נצ"מ אלי אסייג.

"הפצוע סובל מחבלות פנימיות בחזה, בגפיים ובבטן", סיפר ד"ר איגור בוגוסלבסקי, כירורג בכיר שטיפל בפצוע עם הגעתו לבית החולים. "הוא נורה מספר פעמים והועבר מחדר ההלם ישירות לניתוח דחוף לטיפול בפציעה המורכבת".

באדר מור נחשב לעבריין ידוע ומוכר באזור הצפון והשתחרר לאחרונה מהכלא. במהלך ריצוי עונש המאסר שלו, הסתכסך מור עם משפחת פשע ערבית. במשטרה בודקים האם הסכסוך הוא הרקע לירי, אך לא שוללים אפשרות כי מדובר בסכסוך בתוך ארגונו של מור.  

מיכאל מור, אחיו של הפצוע, נמלט לפני כשנתיים וחצי מהארץ לדרום אפריקה. מור עמד במרכזה של פרשת "השוטרים הנוקמים" ב-2006. בפרשה היו מעורבים מספר שוטרים מהמחוז הצפוני של משטרת ישראל, שהורשעו בהנחת מטעני נפץ בביתו וברכבו של מור - וזאת בתגובה להשלכת רימונים לבתי שוטרים ואיומים עליהם ועל בני משפחותיהם.

שלשום: ניסיון חיסול באור עקיבא

ביום ראשון נפצעו בינוני אב ובנו, כבני 50 ו-30, ממטען חבלה שהתפוצץ ברכב ברחוב שז"ר באור עקיבא. המשטרה החלה בחקירה, ומעריכה כי מדובר באירוע פלילי והפצועים קשורים לסכסוך פלילי.

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה העניקו טיפול רפואי לשניים ופינו אותם לבית החולים הלל יפה בחדרה במצב בינוני. האב סבל מחבלה בפניו ורסיסים והבן נפגע בגפיו. מהמשטרה נמסר כי ככל הנראה מדובר באירוע פלילי, והרכב שחנה בחנייה התפוצץ ממטען חבלה שהוצמד לו ונשרף כליל.

הפיצוץ באור עקיבא (דוברות כבאות חוף)

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי שני הפצועים שהו בתוך רכב סמוך לזה שהתפוצץ וכתוצאה מכך נפגעו. חקירת האירוע עברה לימ"ר מחוז חוף, ובחקירה נבדקים מספר כיוונים - בין השאר נבדק הקשר של הפצועים אל האירוע.