ראש הממשלה מסר עדות לחוקרי המשטרה בפרשת הרפז

נתניהו העיד לפני כעשרה ימים בלשכתו, על היחסים, מנקודת מבטו, בין שר הביטחון לשעבר ברק לרמטכ"ל לשעבר אשכנזי. העדות התאפשרה לאחר שניתן אישורם של היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין ופרקליט המדינה ניצן. אתמול נחקרו שוב באזהרה אשכנזי ובניהו על חלקם בפרשה

רה"מ נתניהו העיד בפרשת הרפז

פרסום ראשון: התפתחות נוספת בחקירת פרשת הרפז. ראש הממשלה בנימין נתניהו העיד לפני כעשרה ימים, במסגרת פרשת הרפז, על היחסים, מנקודת מבטו, בין שר הביטחון לשעבר אהוד ברק לבין הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה העיד בלשכתו בפני בכירים באגף החקירות של המשטרה. החקירה התאפשרה אחרי אישור של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן.

רה"מ העיד על היחסים בין אשכנזי לברק (AP)

עוד העיד ראש הממשלה על פרשה ביטחונית חסויה, שעל פי החשד פרטיה הודלפו לעיתונאים על ידי אשכנזי ואנשיו. מדובר בפרשה שעומדת כעת במרכז החקירה.

בניהו ואשכנזי נחקרו שוב באזהרה

אתמול נחקרו שוב באזהרה הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי ודובר צה"ל לשעבר בניהו במשך שעות. אשכנזי חשוד בעבירות של הפרת אמונים, שיבוש מהלכי חקירה ומסירת מידע לגורם בלתי מוסמך. בניהו חשוד בעבירות של שיבוש הליכי חקירה, הפרת אמונים, השמדת ראיה, קשירת קשר וגילוי בהפרת חובה.

בניהו, הרפז ווינר (דו"צ, פלאש 90, חדשות 2)

היחידה הארצית לחקירות הונאה מנהלת בחודשים האחרונים חקירה נגד אשכנזי, בניהו וארז וינר, שהיה ראש לשכתו של הרמטכ"ל אשכנזי. החקירה מתבצעת בשיתוף פעולה עם המשטרה הצבאית ובהוראתו של היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין.

עוד הם חשודים בכך שבהיותם קצינים בכירים בצבא, ניסו לאסוף חומר מכפיש על ברק ועל אנשי לשכתו. בפרשה נחקרו באזהרה בשבועות האחרונים גם הממונה על הביטחון במשרד הביטחון אמיר קין ומזכיר הממשלה, מי שהיה הפרקליט הצבאי הראשי, אביחי מנדלבליט.