כתבו לקטין הערבי שתמך בצה"ל: "בוגד, אני אירה לך בראש"

בית המשפט האריך את מעצרם של חמישה צעירים ערבים בחשד שאיימו על קטין ערבי-ישראלי שתמך במדיניות ישראל אחרי חטיפת שלושת הנערים. במשטרה מייחסים להם איומים ברצח. בין השאר כתבו הצעירים "צריך להרוג אותו לפני שיתרבה, לא חסר לנו אנשים כאלה"

החשודים בביהמ"ש, היום (חדשות 2)

חמישה צעירים שחשודים באיומים על ערבי-ישראלי תושב אום אל-פאחם לאחר שהביע תמיכה במבצע 'שובו אחים' הובאו לבית המשפט, שהחליט להאריך את מעצרם בשלושה ימים. במשטרה משוכנעים: "מדברי החשודים משתמע איום מיידי לרצח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החמישה, ארבעה מהם תושבי אום אל פאחם ואחד תושב מזרח ירושלים, איימו על הקטין לאחר שהחזיק את דגל ישראל ותמך במבצע 'שובו אחים' להחזרת החטופים, ופרסם את תמונתו בפייסבוק. הוא פעל בהשראתו של צעיר ערבי אחר, תושב נצרת, שהביע תמיכה במדיניות הישראלית אחרי החטיפה. הקטין עצמו נבהל מאוד מהאיומים והוא לא יצא מהבית ימים שלמים מחשש שיפגעו בו.

במשטרה הצליחו לעלות על האיומים ששלחו הצעירים לקטין, על פי החשד, ובין השאר נכתב: "אם אני אראה אותך ברחוב אני ארצח אותך", ובהזדמנות אחרת נכתב לקטין: "יא בוגד אני אירה לך בראש".

התמונה שעוררה את האיומים נגד הצעיר (חדשות 2)

"אם אני אראה אותך ברחוב אני ארצח אותך"

בני משפחותיהם של החשודים הגיעו לבית המשפט על מנת לתמוך בהם, אחד מהם סיפר לחדשות 2: "המשטרה ניפחה את הסיפור, הוא לא איים לרצוח אף אחד. כל מה שהוא עשה זה להביע את עמדתו בפייסבוק". עורך דינם של החשודים אמר: "הדברים שנאמרו לא היו איום וכך הם גם מדגישים".

במשטרה כאמור לא מתרשמים מטענות ההגנה והם מייחסים לחשודים איום ברצח דרך פייסבוק. בין השאר, מציינים במשטרה התכתבות בין החשודים בה נכתב "צריך להרוג אותו לפני שיתרבה, לא חסר לנו אנשים כאלה", וטוענים כי משתמע מהם איום מיידי לרצח.