חטיפת הטרקטורון המעופף: "רק רצו לטוס"

לאחר שבית משפט השלום בחיפה האריך את מעצרם של שני החשודים בחטיפת ה"בקאי" בשלושה ימים, הכחישו פרקליטיהם את החשדות שלפיהם האירוע בוצע על רקע לאומני: "הם בסך הכל רצו לטוס בשמי הארץ"

"רק רצו לטוס"

כיממה לאחר שנעצרו שני החשודים בחטיפת הטרקטורון המעופף ביום שבת האחרון, האריך היום (ב') בית משפט השלום בחיפה את מעצרם בשלושה ימים. פרקליטו של אחד מהם, עו"ד סאהר אל-פאר מהסניגוריה הציבורית, אמר לחדשות 2 Online כי "הסיפור נופח לחטיפה על רקע לאומני; מרשי בסך הכל רצה לטוס בשמי הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדבריו הצטרפה עורכת הדין ראנייה סרוג'י, פרקליטתו של החשוד הנוסף, שאמרה כי "אם הוא היה יהודי אני לא חושבת שהיינו מגיעים בכלל לבית המשפט. ההר יוליד עכבר". אחד החשודים שהיה במקום ולא עלה על הטרקטורון, איים לדברי המשטרה בסכין על המתלונן שלו שייך הכלי.  את החשדות נגדו תירץ בכך שאמר: "לא חטפתי ולא איימתי. כספנו אבד ורק רצינו לטוס".

הטייס: ביקשו שאטוס לעבר "הקריון"

האירוע התרחש אתמול, אז טען טייס הטרקטורון המעופף מסוג "בקאי" כי נחטף באזור הגליל על ידי שני בני מיעוטים שדרשו ממנו להטיס אותם אל עבר "הקריון" - אחד ממרכזי הקניות הגדולים בצפון. "זה אירוע מבהיל שהיה יכול להסתיים אחרת", אמר הטייס לחדשות 2. בתום שעות של מתח, נלכד אחד החשודים במעשה ונלקח לחקירה.

האירוע החל בשעות הבוקר סמוך למנחת במאגר יבור שבגליל, כששני החשודים ניגשו אל הטייס ובאיומי סכין אילצו אותו להמריא לעבר הקניון. בעל כלי הטיס החל לטוס מערבה תוך שהוא מנסה לחייג למוקד 100 של המשטרה באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שברשותו. אחד החוטפים, כך על פי החשד, הבחין בכך, הכה אותו וגרם לנפילת הטלפון אל הקרקע.

עו"ד סאהר אל-פהר (חדשות 2)

דקות ספורות לאחר מכן, תוך כדי טיסה, הבחין הטייס במטוס "אולטרה-לייט" המתקרב אליהם. הוא זיהה כי מדובר במכר שלו שעמו הוא נוהג לטוס מעת לעת. הוא ניסה לאותת לו על מצוקתו עם הכנפיים וביצע תמרון על מנת להסב את תשומת לבו. חברו הבחין בנעשה, צילם תמונה של הטרקטורון באוויר וטס בעקבותיו. מיד לאחר מכן זיהה טייס הטרקטורון הזדמות לבצע תמרון נוסף על מנת לנחות על הקרקע.

עו"ד ראנייה סרוג'י (חדשות 2)

שניות ספורות של מתח חלפו והטייס הצליח לנחות בשלום, כשחברו טייס ה"אולטרה-לייט" אחריו. החשודים נבהלו מהפעולה, זינקו מהטרקטורון שעל הקרקע ונמלטו מהמקום. הטייסים דיווחו למשרד התחבורה ולמשטרה על האירוע, והעבירו את התמונות שהספיק הטייס לצלם. החשוד, בן 22 מהכפר טמרה קשר עצמו לאירוע, אך לטענתו לא איים על הטייס אלא התכוון לשלם לו עבור "הסיבוב באוויר". הוא טען כי איבד את כספו, ולכן התכוון לחזור ולשלם על הטיסה. זמן קצר לאחר מכן נעצר חשוד נוסף במעשה.

"מבחינתי אין ספק שמדובר באירוע על רקע לאומני מכיוון שהוא דרש ממני באיומי סכין על הצוואר לטוס לקריון", אמר אתמול הטייס בשיחה עם חדשות 2. "המזל הגדול שפגשנו במקרה באוויר חבר שהבין את מה שסימנתי לו ולכן הצליח גם לתעד וגם להניס בהמשך את החוטף. זה אירוע מבהיל שהיה יכול להסתיים גם אחרת".