אחרי 9 שנים השוטרים הגיעו למאבטח באתר בנייה ואמרו: "אתה חשוד ברצח"

בשבוע שעבר הגיעו שוטרים לאתר בנייה באשדוד ופנו למאבטח שעבד במקום. "איך קוראים לך?", שאלו אותו. כשהשיב "בילאל שאכר" - עצרו אותו בחשד לאונס ורצח רינת רואס ב-2005. "אני?", הוא השיב מופתע. צפו: כך נראה רגע המעצר‎

תשע שנים לאחר שעל פי החשד רצח ואנס את רינת רואס בת ה-20 סמוך לאתר בנייה באשדוד, הגיעו בשבוע שעבר חוקרי ימ"ר לכיש לאתר בנייה אחר בעיר, סמוך לרובע הסיטי, על מנת לעצור את החשוד המרכזי במעשה - בילאל שאכר. בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 Online, נראים השוטרים מפתיעים את שאכר, שמכחיש כי הוא מעורב במקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוקרי המשטרה, שעמלו במשך שנים על מנת למצוא ראיות, הגיעו בשעות היום בשבוע שעבר למקום העבודה של החשוד. "שלום משטרה, איך קוראים לך?", נשמעים השוטרים אומרים לו. כשענה, ביקשו ממנו שיגיש להם תעודה מזהה. "אתה חשוד ברצח ואונס", אמר קצין המשטרה לשאכר. הוא מנגד נראה מופתע והגיב בתמיהה: "אני?"

רינת רואס (באדיבות המשפחה)

מאמצי המשטרה נשאו בשבוע שעבר פרי, תשע שנים לאחר הרצח שזיעזע את המדינה. במשטרה טענו לאחרונה כי חלה "התקדמות דרמטית" בחקירה - והיום (ב') הותר לפרסום שמו של בילאל שאכר, בן 30 מהכפר בועיינה נוג'ידאת בצפון כחשוד ברצח. מעצרו התאפשר בעקבות דגימת DNA שהתקבלה במשטרה לפני כשבועיים. הפרקליטות צפויה לבקש את הארכת מעצרו עד תום ההליכים, בינתיים בית המשפט השלום באשקלון האריך את מעצרו עד יום ה'.

הרצח אירע בתחילת חודש יוני 2005. על פי החשד, חזרה רואס ממקום עבודתה בתל אביב לכיוון בית הוריה באשדוד בשעות הלילה, אולם לא הגיעה לשם מעולם. ההורים דיווחו למשטרה על היעדרותה, ולאחר חיפושים נרחבים נמצאה גופתה על ידי עובר אורח, כשעליה סימני אלימות קשים. על פי החשד, היא נאנסה ונרצחה.

זירת הרצח (חדשות 2)

מפקד המחוז: "אין נחמה לכאב המשפחה"

לאורך השנים ליוו מפקדי המחוז הדרומי, מרחב לכיש וצוותי החקירה את בני משפחת רואס ועדכנו אותם בהתקדמות החקירה. בשל חומרת המקרה הוצב הטיפול בתיק החקירה בסדר עדיפות עליון ובמהלך השנים מונו שבעה צוותי חקירה שונים במטרה להביא לגילוי החשוד במעשה ולמצות כל כיוון חקירה אפשרי.

מפקד מרחב לכיש במשטרה, ניצב משנה אלי כזרי, התייחס לפענוח הרצח ואמר כי "זוהי סגירת מעגל של ממש למרחב לכיש שטיפל במקרה מיומו הראשון. נמשיך להקנות תחושת ביטחון לתושבים בכל עת. תיק החקירה טופל לאורך השנים בידי מיטב החוקרים תוך השקעת מאמצים רבים במטרה להביא את החשוד ברצח המזעזע לדין".

מפקד מחוז דרום, ניצב יורם הלוי, הוסיף כי "אין נחמה ואין מזור לכאב של משפחת רואס על אובדן בתם היקרה, רינת ז"ל. חובתנו המקצועית והמוסרית לתפוס ולעצור את מי שביצע את הרצח האכזרי והנפשע ולהביאו לדין עם מיטב הראיות".