בני משפחתה של שלי דדון ז"ל: "להכיר ברצח כפעולת טרור"

בעוד המשטרה ממשיכה לחקור את הרצח, בני משפחתה של שלי דדון ז"ל כינסו מסיבת עיתונאים שבה דרשו להכיר במקרה כאירוע טרור. "על המשטרה והשב"כ להודיע כי מדובר בפשע לאומני", אמר עו"ד המייצג את המשפחה. אמה מיררה בבכי: "לקחו לי את הדבר היקר לי ביותר בעולם"

על רקע הדיווחים על התפתחות נוספת בחקירת רצח הצעירה שלי דדון ז"ל, כינסו הבוקר (ב') בני משפחתה מסיבת עיתונאים שבה קראו למשטרה ולשב"כ להמשיך במאמצים לאיתור רוצחיה ולהכיר במקרה כפעולת טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילה נשא דברים עו"ד אמיר בר-דיין המייצג את המשפחה. הוא הציג מכתב שבכוונת המשפחה לשגר לשר לביטחון פנים, למפכ"ל המשטרה, ראש השב"כ ומפקד המחוז הצפוני על מנת שיפרסמו הודעה פומבית כי הרקע לרצח שהסעיר את המדינה - לאומני.

"המשפחה מודה לצוות החקירה על ימים ולילות של פעילות חקירתית אינטנסיבית. הם מבקשים שתכריזו על רצח זה כעל פיגוע טרור לכל דבר ועניין", הדגיש עו"ד בר דיין. "מדובר ברצח נתעב".

בני המשפחה, היום (חדשות 2)

אמה של שלי, אילנה דדון, מיררה בבכי וסיפרה על הקושי שמלווה את המשפחה מאז רצח בתה. "אני מתגעגעת אליה, היא חסרה לי מאוד", אמרה האם בצער. "לקחו לי את הדבר היקר ביותר בעולם".

"הבת שלי נורמטיבית מבית טוב, היא יצאה מהבית לראיון עבודה ונרצחה באכזריות", הוסיף אביה, יעקב דדון. "אני מבקש מכל הגורמים להאריך עוד את צו איסור הפרסום כדי להגיע לחקר האמת. נהרס לנו הבית. כמו שלמחבל הרסו את הבית, לנו הרסו את הנשמה".

אסף שריד, בן דודה של שלי, המלווה את המשפחה מאז הרצח, סיפר על הצעירה שהכיר. "הדבר שסימל את שלי הוא החיוך שלה. היא יצאה כדי לחפש עבודה ולפרנס את עצמה כדי לא להיות נטל על ההורים", סיפר בכאב. "אנחנו מבקשים שהמדינה לא תקל ראש, ומבקשים מכל הגורמים להמשיך לחקור".

שלי דדון ז"ל, ארכיון (באדיבות המשפחה)

רצח הצעירה: נעלמה בדרכה לריאיון עבודה 

הפרשה החלה לפני כחודשיים, כשדדון בת ה-19 הייתה בדרכה מביתה שבעפולה לריאיון עבודה באזור מגדל העמק. לאחר שעות של חוסר ודאות נמצאה גופתה על ידי שוטרים בחניון סמוך כשסימני דקירה עליה. המשטרה פתחה בחקירה והעריכה תחילה כי הרקע לאירוע לאומני.

אתמול פורסם כי חלה התפתחות נוספת בחקירה, אך גם היא כמו התפתחויות קודמות לפניה אסורה לפרסום. בשבוע שעבר הגיע המפכ"ל לבית המשפחה בעפולה ועדכן אותם בפרטי החקירה.

שבועיים קודם לכן הותר לפרסום כי נעצרו שישה קטינים, תושבי אחד הכפרים הסמוכים לנצרת. השישה נחקרו ולבסוף שוחררו מבלי שהוגשו נגדם כתבי אישום. הדבר כך נראה, גרם לתסכול רב אף יותר בקרב בני משפחתה של הצעירה, שממתינים לבשורה באשר ללכידת רוצחיה.

"מהיום הראשון ידענו שעצרו את הבנים שלנו שהם אינם קשורים לסיפור הזה", סיפר בשיחה עם חדשות 2 online אביו של אחד העצורים. "המשטרה והשב"כ עלו על עץ גבוה ומנעו מהם להיפגש עם עורכי דין. בסוף התברר שהם לא קשורים לאירוע".