אחרי 9 שנים: פוענח רצח רינת רואס מאשדוד

גופתה של רינת רואס נמצאה ביוני 2005 כשעליה סימני אלימות קשים. במשך השנים לא היה לחוקרים קצה חוט או חשוד במעשה, אך דגימת DNA הביאה לפענוח התיק ולמעצרו של חשוד, תושב כפר בצפון, ברצח ובאונס הצעירה

רינת רואס

דגימת DNA הובילה לתפיסת הרוצח אחרי 9 שנים: ביוני 2005 נרצחה הצעירה רינת רואס בת ה-20, סמוך לאתר בנייה באשדוד. במשטרה טענו לאחרונה כי חלה "התקדמות דרמטית" בחקירה - והיום (ב') הותר לפרסום שמו של החשוד המרכזי במעשה, שנעצר בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר הותר לפרסום כי משטרת מרחב לכיש עצרה לפני כשבוע את בילאל שאכר, בן 30 מהכפר בועיינה נוג'ידאת בצפון, בחשד לרצח ואונס רינת רואס ז"ל, סמוך לאתר בנייה ברובע הסיטי באשדוד. המעצר בוצע בעקבות דגימת DNA שהתקבלה במשטרה לפני כשבועיים. הפרקליטות צפויה לבקש את הארכת מעצרו עד תום ההליכים.

הרצח אירע בתחילת חודש יוני 2005. על פי החשד, חזרה רואס ממקום עבודתה בתל אביב לאשדוד בשעות הלילה, אולם לא הגיעה לבית הוריה. ההורים דיווחו למשטרה על היעדרותה, ולאחר חיפושים נרחבים נמצאה גופתה של הצעירה על ידי עובר אורח, כשעליה סימני אלימות קשים. על פי החשד, היא נאנסה ונרצחה.

החשוד ברצח בבית המשפט (מיכה שמילוביץ, חדשות 2)

לאורך השנים ליוו מפקדי המחוז הדרומי, מרחב לכיש וצוותי החקירה את בני משפחת רואס ועדכנו אותם בהתקדמות החקירה. בשל חומרת המקרה הוצב הטיפול בתיק החקירה בסדר עדיפות עליון ובמהלך השנים מונו שבעה צוותי חקירה שונים במטרה להביא לגילוי החשוד במעשה ולמצות כל כיוון חקירה אפשרי.

מפקד מרחב לכיש במשטרה, ניצב משנה אלי כזרי, התייחס לפענוח הרצח ואמר כי "זוהי סגירת מעגל של ממש למרחב לכיש שטיפל במקרה מיומו הראשון. נמשיך להקנות תחושת ביטחון לתושבים בכל עת. תיק החקירה טופל לאורך השנים בידי מיטב החוקרים תוך השקעת מאמצים רבים במטרה להביא את החשוד ברצח המזעזע לדין".

זירת הרצח (חדשות 2)

מפקד מחוז דרום, ניצב יורם הלוי, הוסיף כי "אין נחמה ואין מזור לכאב של משפחת רואס על אובדן בתם היקרה, רינת ז"ל. חובתנו המקצועית והמוסרית לתפוס ולעצור את מי שביצע את הרצל האכזרי והנפשע ולהביאו לדין עם מיטב הראיות".