צפו: מרדף משטרתי אחר אופנוענים נמלטים

שוטרי סיירת האופנועים של אגף התנועה הארצי מתמודדים עם עבירות תנועה רבות מדי יום, ולעיתים הם נתקלים בעבריינים שמנסים להימלט מהדין. בסרטון שצולם על ידי השוטרים, ניתן לראות שהשוטרים לא ויתרו ופתחו במרדף אחרי העבריינים

אף אחד לא שמח כששוטר תנועה רושם לו דוח, אבל יש כאלה שלא מוכנים לקבל קנס בשום מצב: השוטרים נתקלים במקרים, לרוב של עברייני תנועה סדרתיים, שבהם הנהגים מוכנים לנטוש את כלי הרכב שלהם ולברוח - ומאלצים את השוטרים לרדוף אחריהם ברגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באגף התנועה נתקלים במקרים של עבריינים שמנסים להימלט לאחר שכבר עצרו בצד בהוראת השוטרים. לרוב, מדובר בנהגים שרישיונם נשלל או בעלי עבר עשיר של עבירות תנועה, ודוח נוסף עלול לא רק לפגוע להם בחשבון הבנק אלא גם להכניס אותם לכלא.

במקרים כאלה השוטרים חייבים לרדוף אחריהם ברגל, ולרוב הם נתפסים תוך זמן קצר. למרות התמונות הללו, במשטרה מדגישים כי רוב מוחלט של הנהגים מכבד את הנחיות השוטרים ופועלים לפי הוראותיהם.

מאגף התנועה נמסר כי השוטרים מבצעים פעילות אכיפה סמויה וגלויה נגד נהגים כאלו במטרה לצמצם את מספר הנפגעים בתאונות הדרכים. "נהגים אלו מהווים סכנה לציבור ולרוב, לאחר שהם נעצרים, מוגש נגדם כתב אישום בהליך שיפוט מהיר", הבהירו באגף. "על הנהגים להבין שבריחה משוטר רק מחמירה את המצב עמו".