חשד: שף ומסעדן הבריחו עשרות קילוגרמים של כבד אווז ופירות ים - ונתפסו

בודקי המכס בנתב"ג נדהמו לגלות את השף מושיק רוט והמסעדן יובל שניר ממסעדות במרכז הארץ כשהם מנסים, לפי החשד, להבריח לישראל עשרות קילוגרמים של פירות וים וכבד אווז במסלול הירוק. התירוץ: "אירוע פתיחה של מסעדה"

כבד האווז המוברח, בשבוע שעבר (דוברות רשות המסים)

מבריחים עם טעם טוב: בודקי המכס בנתב"ג תפסו בשבוע שעבר לא פחות מ-60 ק"ג של פירות ים ו-40 ק"ג של כבד אווז אצל השף מושיק רוט והמסעדן יובל שניר. הם אמרו לבודקים: "קנינו את האוכל לאירוע פתיחה של מסעדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רוט ושניר יצאו מאולם קבלת הכבודה ויצאו יחד עם שני נוסעים נוספים לעבר המסלול הירוק של המכס, לקראת היציאה לאולם הנוסעים הנכנסים. הם העלו את חשדם של בודקי המכס, ובבדיקת התיקים שלהם נתפסו מוצרי מזון שאסור להכניסם לארץ ללא אישורי ייבוא.

מתשאול הנוסעים התברר, כי היה איתם בטיסה נוסע נוסף שכבר עזב את אולם הנוסעים. אנשי היחידה המיוחדת של המכס דלקו בעקבותיו ועוד בטרם עלה למונית, החזירו אותו לבדיקת תכולת הכבודה שלו.

מהחקירה עולה כי מדובר השף והמסעדן ניסו להבריח את כבד האווז, פירות הים והחסילונים מהולנד, לטובת הגשתם לאורחים באירוע הפתיחה של מסעדה במרכז. לדברי מפקחי משרד החקלאות שבדקו את האוכל המוברח מדובר בנתחי כבד אווז הנחשבים איכותיים במיוחד, שווי ק"ג אחד הינו 20 יורו - כלומר הם ניסו להבריח אוכל בשווי של יותר מ-4,000 שקלים.

הכנסה של אוכל ללא פיקוח לישראל אסורה, שכן את כבד האווז ניסו המבריחים להכניס לארץ תוך התחמקות מתשלום מסי יבוא וללא אישור ייבוא שכן הכבדים יוצרו במשחטה שאינה מאושרת לייבוא לישראל. כבד האווז עצמו הושמד והחקירה בעיצומה.