סוכן סמוי ו"אוליגרך". כך פוענח רצח המאבטח אחרי 4 שנים

בוריס זרצר ז"ל נורה למוות בכניסה למפעל באזור התעשייה הדרומי בקיסריה ב-2010. כתבי אישום יוגשו נגד שלושה חשודים, לאחר שאחד מהם התוודה בפני סוכן סמוי כי ביצע את הרצח. הסוכן הסמוי שהופעל תיווך בין החשוד לבין "אוליגרך" שהזמין ממנו רצח לכאורה. מעצרם הוארך בחמישה ימים

סוכן סמוי ו"אוליגרך" הפלילו את החשודים. ארבע שנים לאחר רצח המאבטח בוריס זרצר, המשטרה בטוחה שהצליח לפענח את הרצח ולגבש תשתית ראייתית נגד שלושה חשודים, נגדם יוגש כתב אישום כבר בתחילת השבוע. אחד החשודים הודה במעשה וחיזק את הקשר לראיות, לאחר שסוכן סמוי הצליח להערים עליו. מעצרם הוארך בחמישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחד החשודים הוא יורי סוליימנוב בן ה-35. בידי המשטרה היו ראיות שקשרו את סוליימנוב לזירת הרצח, ולכן הופעל סוכן משטרתי סמוי במסעדה בה עבד סוליימנוב באותה תקופה כדי לרכוש את אמונו. הסוכן הציע לסוליימנוב לפגוש "אוליגרך רוסי", אותו גילם חוקר בכיר בימ"ר מחוז חוף במשטרה. בפגישה בין השלושה הציע ה"אוליגרך" לסוליימנוב לחסל לכאורה את בתו שפגעה בכבוד המשפחה.

החשוד הסכים לעסקה תמורת סכום כסף שהוגדר במשטרה כ"נאה", ונוצר אמון בין מזמין הרצח, הסוכן הסמוי שתיווך והחשוד סוליימנוב, שהתוודה בפניהם על היותו מעורב ברצח בוריס זרצר וחיזק את הקשר לראיות הפורנזיות שנאספו. נצ"מ אלי אסייג, מפקד ימ"ר חוף, בירך על פיענוח הרצח: "הרגשתי את המחוייבות הרבה למשפחתו של בוריס זרצר לאור העובדה כי המניע לרצח נשאר בגדר תעלומה".

זירת הרצח ב-2010 (חדשות 2)

בפרשה חשודים גם האחים רוני ורפאל שלומוב, שאחד מהם היה חייל בעת הרצח. האחים וסולימנוב הובאו היום להארכת מעצרם, והוגשו בעניינם הצהרות תובע לקראת הגשת כתב האישום.

זרצר (56) נרצח ב-23 במאי 2010, אז הגיעו עובדים במפעל ביום ראשון בשבוע ומצאו את גופתו מוטלת בכניסה למקום, שנמצא באזור התעשייה הדרומי שבעיר. הם הזעיקו את צוותי מגן דוד אדום שניסו לבצע בו פעולות החייאה נמרצות אך נאלצו לקבוע את מותו.